Kalp Ağrısı Neden Olur?

Kalp ve göğüs bölgesinde yaşanan ağrılar akla ilk olarak kalp krizini getirmekle birlikte bu ağrılar farklı nedenlere bağlı olarak görülebilmektedir. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre göğüs ağrısı yaşayanların yaklaşık %25’inde ağrıların kalbe bağlı olmadığı belirlenmiştir. Kaburga incinmeleri, göğüs bölgesinde bulunan sinir sıkışmaları, akciğer hastalıkları, yemek borusu sorunları ve kas problemleri kalp bölgesi ağrısının kalbe bağlı olmayan diğer nedenleri arasındadır.

Bu sağlık koşullarından bazıları hayati önemde olabilir, bazıları ise basit tedavi yöntemleriyle kısa sürede iyileşebilir. Tekrarlayan kalp ağrıları için en doğru teşhis ancak bir doktor muayenesi sonrasında konulabilir.

Kalp Ağrısı Nedenleri

Aşağıda, belirtileri arasında göğüs ve kalp bölgesinde yaşanan ağrılar olan bazı hastalıkları bulabilirsiniz. Ancak kalp, bu sağlık sorunları dışında kalan bir takım rahatsızlıklar nedeniyle de ağrıyabilir. Kalbiniz sık ağrıyorsa altında yatan nedeni öğrenmek için mutlaka muayene olmalısınız. Doktorunuz doğru teşhis için ağrıların şiddetini, ne sıklıkla tekrarladığını, nasıl bir ağrı hissettiğinizi (donuk, bıçak gibi, aralıklarla, sürekli…vb) sorabilir, fiziksel muayene dışında bazı testler isteyebilir.

Kalp Hastalıkları

Kalp Krizi: Kalp krizi, kalp kasına kan taşıyan damarların veya bir damarın plak ya da pıhtı nedeniyle tıkanması sonucunda oluşur. Kalp krizi, göğüs bölgesinde rahatsızlık ve ağrı olarak işaret verebilir. Bu ağrılar vücudun üst kısmının genelinde ya da mide bölgesinde hissedilebilir. Kalp krizinin diğer belirtileri arasında nefes darlığı ve derin nefes alma ihtiyacı duymak, aniden kaygılanma ya da panik atak benzeri duygular, aşırı terleme, mide bulantısı ve baş dönmesi sayılabilir.

Kalp Kası İltihabı: Kalp kası iltihabı genellikle kalp krizi ile karıştırılır çünkü terleme, nefes darlığı, kalp ve göğüs ağrısı, aşırı yorgunluk gibi belirtileri kalp krizi belirtileriyle örtüşür. Ancak kalp kası iltihabında kalp krizi gibi damar tıkanması yaşanmaz.


Kalp Zarı İltihabı: Kalbi çevreleyen zarın iltihaplanması olan “perikard iltihap” kalp ağrısına neden olabilir. Zarın iltihaplanmasına bağlı ağrılar genellikle keskin ve uzun sürelidir. Bu ağrılar omuz bölgesini ve boynun üst kısmını etkileyebilir.

Hipertrofik Kardiyomiyopati: “Kalp yetmezliği” kalp kasının kalınlaşması ve kan pompalamasının zorlaşması nedeniyle oluşur. Kalp ağrısına ek olarak baş dönmesi, nefes darlığı görülebilir.

Mitral Kapak Prolapsusu: Kalpte sol kulakçık ile sol karıncık arasında bulunan kapakçığın doğru çalışmaması nedeniyle görülen bu sorun kalp ağrısı nedenleri arasındadır.

Akciğer Hastalıkları

Akciğer ve göğüs bölgesinde görülen aşağıdaki hastalıkların belirtisi olarak kalp ve göğüs ağrıları yaşanabilir.

Göğüs Zarı İltihabı: Zatülcenp ve plörezi olarak da bilinen akciğer zarı iltihabı nefes alırken veya öksürürken göğüste bıçak gibi ağrıya neden olur. Bu hastalığın başlıca nedenleri viral enfeksiyonlar, pulmoner emboli, plevra boşluğunda hava veya gaz toplanmasıdır.

Zatürre: Akciğer iltihaplanması olan zatürre, göğüs içinde ağrı ve sızıya yol açabilmektedir. Diğer belirtileri ürperti, ateş, öksürük ve balgamlı öksürüktür.

Diğer Akciğer Hastalıkları: Astım ve pulmoner hipertansiyon gibi akciğerleri ilgilendiren bazı diğer rahatsızlıklar da göğüs bölgesinde şiddetli, donuk, sürekli ya da aralıklarla görülen ağrılara neden olabilmektedir.

Diğer Nedenler

Yemek borusu kasılmaları, yemek borusunun aşırı hassas olması, yemek borusu çatlakları, asit reflü, peptik ülserler ve safra kesesi rahatsızlıkları göğüste sıkışma hissine ve ağrıya yol açabilir. Kalp ya da göğüs ağrısı kaburga incinmesi, göğüs bölgesi kaslarının aşırı kullanımı ya da yırtılması neticesinde görülebilir.

Görüldüğü gibi kalp ağrısı ve göğüs ağrısının pek çok farklı nedeni olabilir. Bu ağrılar sık sık tekrarlıyorsa, günlük hayatınızı etkileyecek kadar şiddetliyse en güvenli yol doktor muayenesine gitmek olacaktır. Bu ağrılar, nedenine bağlı olarak uygulanan profesyonel tedavi yöntemleriyle kontrol altına alınabilir. Önemli olan nokta kalp ağrısı yaşadığınızda panik olmadan ve vakit kaybetmeden doğru teşhisin konulması ve tedavinin başlamasıdır.

Kaynaklar


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, ,

Kalp Ağrısı Neden Olur? İçin 153 Yorum Yapılmış

 1. Demet 07/11/2013 #

  Annemin sırtından kalbine gelen bir ağrı mevcut. Ağrısı 4 gündür sürüyor, doktora götürdük kas gevşetici verdi ama geçmedi ne yapabilirim?

  • admin 08/11/2013 #

   Demet Hanım eğer doktorun muayenesi size güven vermediyse, farklı bir doktora görünmek de bir yoldur. Kullandığınız ilacı da yanınızda götürmeyi unutmayın. Geçmiş olsun.

   • Ridvan 16/03/2017 #

    Meraba benim sorunum tansiyonum olcturdum napzim 125 130 civari cikti sonra aradan 3.4 hafta gecti kalbimde agri var genellikle gece yatarken oluyo ve aklimdan hic cik.iyo vede korkuyorum ya kotu bisey varsa diye

  • Mehmet 07/11/2016 #

   Bende de oluyor 4 günde toparlaniyorum nedenini ogrenirsen yaz

  • nadire 18/01/2017 #

   Kesinlikle başka bir doktora gotürünüz

  • Ismail 23/03/2017 #

   Baksa uzmana gorun gecmesse piskolojiktir

 2. sevilay 11/11/2013 #

  Göğsümde ve kalbimde sıkışma ağrı var. Hamileyim. Neden olabilir? 1 haftadır devam ediyor.

  • admin 17/11/2013 #

   Hamilelikte vücutta pek çok değişim olur, daha önce olmayan sorunlarınızın ortaya çıktığını görebilirsiniz. Yine de hamilelikteki şikayetleri göz ardı etmemek ve sorunlarınızla ilgili doktorunuza danışmak oldukça önemlidir. Uzaktan tahmin yürütülmesi ise sizin ve bebeğiniz için sakıncalı olabilir, lütfen bizzat doktorunuza danışın, geçmiş olsun.

   • arzu 13/12/2015 #

    Bende de öyle kalbim çok sancıyor hamileyim göğsüm de sancıyor ama çoğunda kalbimin alt tarafı sancıyor 2 kere bayıldım birkaç saniyelik bayıldım bir şey desem hep hamilelikten diyorlar ama kalbimden korkmaya başladım kulaklarımda hep ses var zın zın dye duruyor gündüz gece lütfen cevap verin.

  • buket 04/03/2014 #

   Doktora başvur bence kalp önemli bir de hamilesin, sakıncalı.

 3. zekayi 18/11/2013 #

  Göğsüm çok sıkışıyor bazen çalıştığımda eğildiğimde kafam dönüyor, panik yapıyorum ölecek gibi oluyorum. Sol omuzum sol kolum uyuşuyor, boğazıma doğru sıkıştırıyor. Hep olur bu cevap verin lütfen neden her zaman ölüm aklıma geliyor? Uyuyamıyorum sabahlara kadar ağrı geliyor, bir iki saat sonra gidiyor, cevap verin lütfen.

  • admin 19/11/2013 #

   Zekayi Bey, öncelikle aklınıza ölümü getirmeniz sizin panik ve kaygı duygularınızın yoğun olduğu anlamına geliyor. İlk önce ağrılarınız için bir doktora muayene olun. Sonuçlarınızın temiz olmasına rağmen bu panik ve ölüm korkusu devam ediyorsa bir psikologa danışmalısınız. Günümüzde kaygı sorunu, stresli yaşamlarımız yüzünden çok yaygın, yalnız değilsiniz. Fakat bunlar basitçe halledilecek sorunlar, yeter ki yardım alın. Bu kaygılarla yaşamak zorunda olmadığınızı unutmayın.

  • yılmaz 19/03/2015 #

   zekayi abim ben sıradan bir vatandaşım yazını okudum ve tedavini hemen söylemek istiyorum, en kısa sürede en kısa sürede bir psikiyatriye gidin ciddiyim aynısı bende vardı düzeldim allah’ın izniyle hep ölümü düşünüyordum ama psikolojiktir hemen bir psikiyatriye başvurun geçmiş olsun.

   • serhat 21/08/2016 #

    panik atak arkadaşlar
    ölüm her an gelebilir kuşkusu soğuk ter tökme sıkılma bunalma bende de var bunlar geceleri uyku girmiyor gözüme bir nevi ölümü bekliyo gibiyim Allah yardım etsin cümlemize…

 4. suleyman 24/11/2013 #

  Akşam 5 sıralarında öyle ansızın uyandım ve kalbim çok hızlı atmaya başladı, bir saat uyumadım hic. Sonra ağrı sızı başladı kalbimde. İçim rahat olmadı acaba neden olabilir bu ve şu ana kadar ağrıyor ve hiçbir şey yemedim.

  • Yasemin 16/02/2016 #

   Yapılan muayenelerde bir şey çıkmadıysa korkulacak bir şey yoktur Gökhan bey. Biraz da sinir ve strese bağlı da olabiliyor. İçiniz rahat etmedi ise başka bir doktora da başvurabilirsiniz.

   • Omer 31/10/2016 #

    Aynı ağrı bende de var. 16 yaşındayım ve strese bağlı hayatım var. Doktor bu yaşta kalp hastası olmazsın diyor.ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

 5. gökhan 25/11/2013 #

  Göğsüm çok sıkışıyor kalpte ve sol kulunçta sürekli bir huzursuzluk, sol kol koltuk altı ve sol kolda uyuşukluk var, yalnız sağ omzumda da ağrı hissediyorum, ayrıca boğazımda özellikle sol tarafta sanki bir şeyler batarmış gibi bir his var. Dahiliyeye gittim, endoskopi oldum, mide, karaciğer ve akciğer temiz dendi kardiyologa da gitmiştim ultrason çekildi, ekg ve efor testi yapıldı, kalp temiz dendi bilemiyorum ağrılar beni bayağı bir yıprattı. Nereye gideceğimi de bilmiyorum, saygılar.

  • Okan 22/08/2015 #

   Gökhan kardeşim aynı problem bende var nasıl geçirdin?

  • Açelya 20/07/2017 #

   Beni anlattin resmen abi ne yapmalıyım ?

 6. Onur Alp 27/11/2013 #

  Günaydınlar hocam kolay gelsin benim yaklaşık 2 haftadır kalbim zaman zaman ağrıyor ve doktora gittim acilde ne olduğunu bilmiyorum, aslında biliyorum da maalesef unuttum şu an bir şeye bağladılar, 1 kaç dakikalık işlemdi bilirsiniz siz. Bir şey olmadığı söylendi ama hala daha zaman zaman hissediyorum ağrıları ve bu sabah daha bir kötüydü sebep nedir ki acaba :S

  • admin 30/11/2013 #

   Onur Bey bu ağrıların pek çok nedeni olabilir, hatta psikolojik bile olabilir ancak ilk önce acilde değil de, uzman bir doktorca muayene olmalısınız. Uzaktan bir şey söyleyebilmek şu an mümkün görünmüyor.

 7. muhAmmet 03/12/2013 #

  Merhaba. Benim üç yıldır devam etmekte olan bir kasık ağrım var. Yalnız bundan ilk yıllarda bir baş dönmesi ve şuurumu beş on saniye kadar kaybettim. Annem şaka yaptığımı zannetti yalnız çok kötü olmuştum. İlerleyen zamanda kasık ağrım devam etmeye daha çok sıklıkla başladı ve kalp ağrıları bir yıldır devam etmekte. Doktor kontrolü yaptırdım biri hiçbir şeyin yok derken bir diğeri akciğerlerimde problem olduğunu söyledi. Beni testlere tabi tuttular her iki doktor ama halen kasık, kalp ve göğüs ağrısı çekiyorum, yaşım henüz 22. Doktorlara güveniyoruz ama ne kadar kaybetti!!! :((

 8. rabia 05/12/2013 #

  Merhaba, sabah uyandığımda kalp çarpıntım vardı. Aldırış etmedim, işe giderken yolda bayıldım. Daha sonra doktora gittim muayenemi oldum, ters bir şey görülmedi. Daha sonra bu çarpıntılar arttı, sağ elimdeki tırnaklarım morarmaya başladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gittim, akciğer filmi çekildi, kalp zarında leke görüldü. Bu ayın 20’sinde eko çekilecek, kötü bir şey midir merak ediyorum, yardımcı olursanız, sevinirim, teşekkürler.

 9. enes 13/12/2013 #

  Merhaba. Adım Enes, 24 yaşındayım. Bu son iki göğüs kafesimde sıkışma, yeterince nefes almama var bende şu hala da göğsümde tam kalp üstünde hafiften bir ağrı var; fakat şunu da söyleyeyim bazen ağrı sıkılaştığı zaman hafif bi terleme oluyor, bir de hafif baş dönmesi. Lütfen hemen cevap yazın, içimde bir korku var yeni sözlendim. Bir de bademcik ameliyatı geçen sene geçirdim o zamandan bu yana da sigara içiyorum ve bu bendeki göğüs sıkışması, kalp ağrısı sıkıntı stresten de kaynaklanıyor olabilir mi? Şimdiden tsk ederim.

  • admin 13/12/2013 #

   Sayın Enes kalp ağrısının pek çok nedeni olabilir ancak geçmek bilmeyen ve sizi rahatsız eden bir ağrıya kendi kendimize stres deyip geçemeyiz. Buradan size yardımcı olunamaz çünkü bu tip şikayetlerde fiziksel bir muayene şarttır. Doktora görünmeniz en iyisi olacaktır, geçmiş olsun.

 10. hidayet 13/12/2013 #

  Kalbimde bir ağrı hissediyorum özellikle koltuk altından başlayan soğuk bir ağrı nöbetler şeklinde oluyor. Yardımcı olur musunuz, doktora gidemiyorum. Sigortam yok, öğrenciyim teşekkürler.

  • admin 16/12/2013 #

   Sayın Hidayet, fiziksel muayene olmadan söylenecek her şey bir ihtimal olarak kalır ve sizi yanıltır. Geçmiş olsun.

 11. Burçin 19/12/2013 #

  Merhaba, 24 yaşındayım çocukluğumdan beri kalbime ara ara bıçak saplanır gibi bir sancı giriyor. Olduğum yerde kalmazsam ya da yarım nefes almazsam ortadan ikiye bölünecek gibi oluyor. İki kez kalp hastalıkları bölümüne gittim. Kas spazmı dendi ve hiçbir tedavi önerilmedi. Her defasında ölüm geliyor aklıma, çok canım sıkılıyor 🙁

  • Oğuz 26/05/2014 #

   Merhaba ben de 16 yaşındayım ve benimle aynı şekilde oluyor ben de doktora gittim ve aynı şekilde kalp spazmı dediler, fikirlerinizi söyler misiniz?

   • mehdi 15/11/2016 #

    mrb ben mehdi 17 yaşındayımbende televizyon yada bilgisayarla uğraştımda yada baktığımda kalbim hemen sıkışıyor sizce neden

 12. Melisa 19/12/2013 #

  Bir yıl önce Ablamı kaybettiğimden beri sıklıkla çarpıntı ve bayılma şikayetlerim var. En iyi doktorlara gitmeme rağmen hiçbir sağlık sorunum olmadığı söylendi. Ne yapmalıyım?

  • admin 20/12/2013 #

   Melisa Hanım başınız sağ olsun. Psikolojik destek alıyor musunuz? Bu seçeneği de değerlendirmelisiniz.

 13. admin 20/12/2013 #

  SİTEMİZE İLGİ GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. NE YAZIK Kİ UZAKTAN TEŞHİS, ÖNERİ VEYA MUAYENE İMKANIMIZ BULUNMAMAKTADIR. YORUMLAR BÖLÜMÜMÜZ DİĞER OKUYUCULARLA PAYLAŞIMDA BULUNMANIZ İÇİNDİR.

 14. ahmet 07/01/2014 #

  Mrb ben derin nefes alırken hafif ağrı oluyor, sol böğrüm de ağrıyor. Bir ara üşüttüm ondan sonra oldu.

 15. tuba 17/01/2014 #

  Bir haftadır kalbim sıkışıyor, çok ağrıyor. Geçen gün bir anda dizlerimin üzerine çöktüm kalkamadım. Yolda tansiyonum düşmüştür diye düşünmüştüm. Bugün yine kalbim sıkıştı, acaba sebebi nedir?

 16. veli 24/01/2014 #

  Merhaba, birkaç sene önce kalpte sürekli ağrı nedeni ile doktoru gittim ve kalp kapağımın büyüdüğünü ve sızıntı olduğunu söyleyip ömür boyu kullanmam için aspirin önerdi, birkaç ay sonra farklı bir doktora göründüm o da sızıntının fazla olmadığını aspirin kullanmama gerek olmadığını söyledi ve 4-5 senede bir kontrol ettirmem gerektiğini söyledi. Son birkaç aydır kalbimde devamlı bir sızlama söz konusu ve bazen şiddeti çok artmakta, çalıştığım iş masa başı bir iş gün içerisinde hemen hemen hiç yorulmuyorum, şu an için yurt dışındayım ve bulunduğum ülkede hastahanelere pek güvenemiyorum, ağrıların önüne geçmem için ne yapmam gerekiyor acaba, bilgi verirseniz memnun olurum.

 17. eda 02/02/2014 #

  Ben geçen sene hastaneye gittim kalbim sıkışıyordu. Doktor her şeyin normal olduğunu söyledi. Bir süredir ağrım yoktu. Şu an 2 aydır aknelerim için hap kullanıyorum, yaklaşık 5 gündür devam eden kalp ağrım var, ne yapmalıyım?

 18. deniz 12/02/2014 #

  Merhaba 1.5 aydır yeni masa başı işine girdim ama 3 gündür kalbim sıkışıyor gibi ağrı oluyor. Stres de çok vardı bu aralar, sırtıma vuruyor ağrı, nedendir acaba sebebi? Faverin kullanıyordum 4,5 senedir, yeni bıraktım kaynaklanır mı bundan acaba?

 19. defne 12/02/2014 #

  Merhaba, ben 14 yaşındayım. Geçen seneden beri kalp ağrısından şikayetçiyim. Geçen sene sadece iğne batma gibi bi his oluyodu. Bunun basit bir şey olduğunu ve çoğu kişide olduğunu söyleyip endişelenmemem gerektiğini söylediler. Fakat doktora gittim. Ağrının sadece kas ağrısı olduğunu söyledi doktor. Ayrıca kalp kapakçığımda hafif bir açıklık olduğunu fakat bunun ağrıyla bir ilgisinin olmadığını, 2 sene sonra tedbir amaçlı kontrole gitmemi söyledi. Çünkü açıklık büyüyebilirmiş. Fakat bu sene kalp ağrım iğne batma hissi gibi değil. Vücudun normal bir yeri ağrırmış gibi sadece ağrıyor. Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim şimdiden.

  • admin 18/02/2014 #

   Sevgili Defne, 2. seneyi beklemek yerine bu yıl tekrar bir doktora görünebilirsin. Doktor aynı şeyleri söyleyecek olsa bile, durumun senin bilgin altında olması ve içinin rahatlaması adına iyi olur. Uzaktan, muayenesiz tahmin yürütmek doğru olmaz.

  • hacer 19/08/2016 #

   Kalbimde agrilar oluşuyor neden oluyor acaba

 20. gülsüm 13/02/2014 #

  Merhaba 2 haftadır kalbim ağrıyor, sık sık tekrarlıyor, yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin 18/02/2014 #

   Gülsüm Hanım bir kalp hastalıkları uzmanına görünebilirsiniz.

 21. belma 13/02/2014 #

  Kalbimde 15 gündür sık sık ağrı oluyor, zor nefes alıyorum. Başım dönüyor, tansiyonum düşüyor, sürekli bir batma var 🙁

 22. senem 16/02/2014 #

  Merhaba çocukluktan gelme bir kalp ağrısı oluyor. 2 yıldır koluma vurmaya da başladı, sol kolumu uyuşturduğu da oldu. Ağrı vurunca hareket edemiyorum, nefes almakta zorlanıyorum. En uzunu 2 sene önce 15 dakika falan sürdü, ne yapabilirim, bu ağrıya ne sebep olabilir?

 23. Mahmut 18/02/2014 #

  15 ay önce kalp krizi geçirerek atardamara stent takılmıştır, şu an omzumdan (belimin arkası) ufak ufak ağrı beliriyor, bir anda boşluğa düşüyor gibi oluyorum.

  • admin 19/02/2014 #

   Mahmut Bey durumunuzu bilen doktorlarla ağrılarınızı konuşmalısınız. Stent takılması sonrası oluşan ağrıları takip etmek önemlidir. Geçmiş olsun.

 24. ali 28/02/2014 #

  Merhaba,

  Kalp kapağımda az miktarda sızıntı vardı ve doktora gittiğimde kalp romatizması olduğumu söylediler, efor testinde bir şey çıkmadı ancak kan tahlilimde bazı şeyler yüksek çıktı. Yurt dışında olduğumdan dolayı doktorlara pek güvenemiyorum, doktor 3 ay sonra tekrar gelmemi söyledi, kan testinde yüksek çıkan değerler aşağıdaki gibidir:
  HDLD 23,3
  TBİL 1,6
  İNDBİL 1,5
  ASO 207
  CRP 0,913

  Acaba endişe duymam gereken bir şey var mıdır?

 25. buket 04/03/2014 #

  Bende de var ağrı ama bazen tutuyor n’apmam gerektiğini bilmiyorum, izin de alamıyorum iş yerinden. Bir gün yığılıp kalıcam.

 26. Alp 08/03/2014 #

  Sol 3. intercostal boşlukta papilla mammaria sinisterin superomedialinde parmakla gösterebileceğim bir ağrı uyandıktan biraz sonra oluştu. Ağrı nefes alırken iyice keskinleşiyor, 10-20 dk’lık periyodlarla bir geliyor bir gidiyordu. Birkaç saat böyle devam edince hastaneye gitmeye karar verdim. EKG’mi çektiler. T dalgasının 1mm yükseldiği izlendi EKG’de. BP 10/6 çıktı. Bu sırada heyecanlandım, taşikardi başladı. Daha sonra CKMB Miyoglobin ALT gibi kan testleri için kan alındı. (Ağrının başlamasından 2 saat sonra oluyor bunlar.) Kan testleri 30 dk da çıktı ve normal gözüktü. Bu sırada ben ne olur ne olmaz diye 1 tablet 100 mg CORASPİN aldım. Şu anda evdeyim ve ağrı bazen hissettiriyor kendini, sonra yarım saat kayboluyor. Dün hiç egzersiz yapmadım. Miyalji olduğunu düşünmüyorum fakat hastanede miyalji dediler yolladılar. MI ve ya perikardit riski var mıdır? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

  • admin 20/03/2014 #

   Alp Bey geçmiş olsun, öncelikle uzaktan bir teşhiste bulunmadığımızı belirtelim. Ne güzel, doktora gitmekten kaçınmamışsınız, kısa zamanda sorularınızın cevaplanacağını umuyoruz. Geçmiş olsun.

 27. Sibel 16/03/2014 #

  Öncelikle lütfen cevap verin 14 yaşındayım ve kalbime agrı girince geçmiyor ve geçse bile 5 dk sonra tekrar ağrı giriyor. 1 haftadır oluyor anneme yeni söyledim ama daha doktora gitmedik. Sol koloma çok fazla ağrı giriyor ama sağ koluma çok fazla ağrı girmiyor. Bazen sıcaklık basıyor sağ kolum fazla ağrımıyor omuzlarıma ağırlık basıyor ve ağrıyor. Halsiz ve yorgun oluyorum ne yapmalıyım n’olur cevaplayın ama daha önce de panik atak olduğumu söylediler, teşekkürler sağ olun.

  • admin 20/03/2014 #

   Merhaba Sibel, panik atak olduğunu kim söyledi, bir doktor mu? Eğer öyleyse panik atak için bir psikiyatr ile görüşmelisin. Çevrende söylenenlerden çok doktoru dinlemen önemli. Uzaktan ne yazık ki teşhis ve tedavi mümkün değil. Annenle konuşarak kalp doktoruna, eğer yakın zamanda muayene olduysan ve doktor psikolojik dediyse bir psikiyatra danışmalısın.

 28. tuğçe 23/03/2014 #

  Merhabalar hocam yaşım 21 üniversite öğrencisiyim. Kalbimin üstünde bir kaç gündür ağrı hissediyorum ama diğer belirtiler gibi sol kolda ağrı uyuşukluk falan yok kalbimde çarpıntı oluyor çok evham yapıyorum kendime panik oluyorum panik olduğum için olabilir mi bu çarpıntı ve bu ağrı da dondurma yedikten sonra başladı. Çok korkuyorum. Sizin yorumunuzu almadan uzmana görünmek istemedim. iyi çalışmalar.

  • admin 27/03/2014 #

   Korku ve panik yaşayacağınıza bir doktora gidin daha iyi olur.

 29. buse 31/03/2014 #

  Bazı zamanlar çok koştuğumda veya üşüttüğümde kalbimin üstüne ağrı giriyor ve 30 dk. dan aşağı gitmiyor ağrısı. Çoğu kişi sinirlisin diyor ama ben pek inanmıyorum sanki kalp krizi geçiriyor gibi oluyorum, sizce ne yapmalıyım daha doktora da gitmedim.

 30. ibrahim 05/04/2014 #

  İyi günler benim sorunum da aynı kalp ağrısından kaynaklanıyor. Yaşım 30, Belçika’da yaşıyorum. Temmuz ayında kalp ağrısı gibi bir ağrı hissettim, nefesim daraldı acile gittim, kalbin hızlı atıyor dediler. Dakikada 90 ve kan tahlili, akciğer filmi ve bir de kalbime baktılar. Temiz deyip stres hapı yazdılar, eve geldim ama göğsümde ağrı takıldı kaldı. Bundan 1 gün önce 70 kg bir ağırlık taşımıştım. Uzman kalp doktoruna gittim efor testi vs nabız makinesi filan taktılar 1 gün. Bir şey yok dediler, bana spor yap dediler, hareketsiz yaşamdan dolayı kalbin hızlı atıyor dediler, yor o kalbi dediler. Ben de tamam dedim neyse nefes testi yaptırdım o da iyi çıktı. Akciğerlere tekrar baktırdım o da iyi dediler. Tekrar başka kalp dr gittim o da iyi dedi. Bu sefer fizik dr gittim o da göğüs kafesinde bir incinme var dedi, hap verdi. 2 hafta yuttum geçti. Biraz bu aralar tekrar başladı ağrı yeniden kalp dr randevu aldım. Almadan önce aile dr gittim anlattım derdimi, psikolojik bir hap verdi. Ben de kafayı bozarım diye yutmadım. Hocam ben bu işe bir anlam veremedim ya tansiyon normal, oksijen normal, nabız normal, kolesterol vs bir şey yok benim sorunum pisikolojik olabilir mi ama ben deli değilim ki.

  • admin 06/04/2014 #

   İbrahim Bey, bu yaşınıza kadar psikolojik sorunları sadece delilik olarak görerek gelmiş olmanız ne kadar üzücü. Daha fazla zaman ve para harcamamak adına size tavsiyem, ilk önce bir psikologa veya psikiyatra gidin ve psikoloji nedir, psikolojik sorunlar nedir, nelerdir sorup öğrenin. Deli tabirinin tıpta kullanılmadığını, bunun halk arasında kullanılan yanlış ve üzücü bir terim olduğunu da göreceksiniz.

 31. Samet 06/04/2014 #

  İyi akşamlar ben 18 yaşındayım nadiren göğsümde mi kalbimde mi anlayamadığım bir sıkışma oluyor ama şiddetli değil. Sigara kullanıyorum fazla içince mi oluyor sebebi nedir?

 32. yasin 08/04/2014 #

  Annemin göğsünde kolunu boynunu da etkileyen bir ağrı var ve hiç iyi görünmüyor, sebebi nedir? Acil.

  • admin 16/04/2014 #

   Yasin Bey ilk önce bir iç hastalıkları uzmanına başvurabilirsiniz. Uzaktan muayene veya teşhis imkanımız ne yazık ki bulunmamaktadır, geçmiş olsun.

 33. tuana 11/04/2014 #

  Mrb. 18 yaşındayım 3 sene önce ilk kez kalbimde ağrılar oldu ve geçen seneden beri yine var. Kalp grafiğinde bir şey çıkmadı ama çıkmayan şeyler de olabiliyormuş. Ciddi bir şey mi yoksa gelişme çağıyla ilgili normal bir durum mu bilmiyorum, ailemizde kalp hastalığı olan kimse yok sizce neden olabilir?

 34. onurhan 11/04/2014 #

  Merhabalar bir hafta önce kalbime cızlama girdi ve kolum uyuştu doktora gittim acile bişi yok dediler bu arada yaşım 16 sonra kardiyolojiye gittim ultrasona girdim ve ekgme baktılar. Yine bir şey yok dediler. Kilom 90 ve 16 yaşındayım. Kilo vericen dedi bana ama bu ara sol kolum boynuma ve sırtıma doğru uyuşma oluyor birde kalbimde arada ağrı oluyor. Bazen panik oluyorum ama bir şeyle ilgilenirken bu ağrılar, kol uyuşması falan çok olmuyor ama kalbime cızlama geliyor. Çok kişiye sordum kas ağrısı ya da stres dediler doktor da bişi demedi ama hala endişeleniyorum ve kalbime ağrı gelip gidiyor. Bu ağrılar mangala gittiğimde başladı, rüzgar da yemiştim sizce ne olabilir?

  • mehmet yanar 16/12/2014 #

   merhaba onurhan ; seni endişelendirmek istemem. anladığım kadar kalp krizi riskinden şüpheleniyorsun. genel olarak yetişkinlerde ve daha çok yaşlılarda görülen bi durum. ama yine de tedbiri elden bırakmamak gerek. geçenlerde mühendislik okuyan bi kardeşimiz kalp krizi geçirdi ve yaşamını yitirdi. (Allah’tan rahmet diliyorum). bir takım belirtiler gördüğün zaman illa ki kalp krizinden şüpheleneceksin diye bir şey yok. çünkü kalp krizinin belirtileriyle benzerlik gösteren panik atak rahatsızlığı var. istersen biraz araştır. ama ne de olsa panik ataktır diye düşünüp kalbini de ihmal etme. her gün bol su tüket çünkü bu kanın cıvımasını sağlar. sigara kullanıyorsan bırak . hızlı tempoda yarım saat bi saat yürü. şekeri bırak yağlı yemeyi bırak. benden sana abi tavsiyesi. sağlıklı günler kardeşim.

   • mehmet yanar 16/12/2014 #

    bu dediklerimi yaparsan kalp sağlığında belki bir adım daha öne geçebilirsin.

 35. doğan 12/04/2014 #

  Hocam mrb geçenlerde top oynadık ve aradan 3 saat geçti sol göğsümde batmalar başladı. Sonra acile gittim tahlil yapıldı sonuç normal çıktı, iğne yapıp gönderdiler. Sonra tekrar başladı acile tekrar gittim röntgen çektiler, doktor kaslarda dedi iğne yazdı merhem, hap yazdı. İğneyi yaptırıyorum, 30 dakika sonra ağrım azalıyor, sonra gene aynı şiddetle devam ediyor. Bu konuda hangi doktora gitmem lazım, cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim.

  • admin 16/04/2014 #

   Doğan Bey ilk önce bir dahiliye uzmanına görünün ve sorunun ana kaynağını bulmaya çalışın. Gerekirse dahiliye sizi farklı bir uzmana yönlendirebilir.

 36. Turgut 19/04/2014 #

  Selam. Kalbimde belirsiz aralıklarla ağrı sancı gibi rahatsızlık hissediyorum. Hastanelerde ve doktorlarda muayene oldum fakat hiçbir problem olmadığı söylendi ancak ağrılarım devam ediyor ve bu ağrıların hemen hemen hepsinin midem gaz yapınca ortaya çıktığını fark ettim, bu gazı ağız yolu ile ya da diğer gaz çıkarma işlemiyle çıkardıktan sonra ağrım geçiyor. Sizce sebebi ne olabilir ve ne yapmam gerekir? Şimdiden teşekkürler.

  • admin 19/04/2014 #

   Turgut Bey kalpten ziyade gaz sorunu üzerinde durmayı deneyebilirsiniz. Aşağıdaki makalemize bir göz attıktan sonra ayrıca bir mide-bağırsak uzmanına da muayene olabilirsiniz.

   http://nedenolur.net/gaz-neden-olur/

 37. Levent çoban 12/05/2014 #

  Hocam merhaba 2013 yılında bypass ameliyatı oldum koroner 1.5 yıldır hipertansiyonla uğraşıyorum tansiyonum hiçbir şekilde düşmüyor 6 tane doktor kontrolünde ilaç değiştirdim sonuç alamıyorum 2 sefer holter takıldı inanın çaresiz kaldım hastane önünde size yazıyorum ne olur hocam bu hastalıktan nasıl kurtulabilirim yardımlarınızı bekliyorum. Yaşım 37.

 38. Lutfiye 15/05/2014 #

  Mrb benim 3-4 gündür tam göğsümün olduğu yer kalbim diye düşünüyorum aralıklı bazen de aralıksız hiç kesmeden ağrıyor. Bazen de derin nefes aldırıyor ve boğazıma düğümlenen bir şey oluyor, çok rahatsız ediyor beni, boğuluyor gibi oluyorum daha önceden midemde gastrit ve reflü vardi ayrıca midemde sinir var. Size sormak istediğim bu kalp ağrılarından çok korkuyorum sizce ne olabilir, beni aydınlatır mısınız lütfen.

 39. hicran 19/05/2014 #

  Merhaba ben 21 yaşındayım 4 haftadır göğüs sıkışması hissediyorum, bıçak bir saplanıyor sanki. Farklı farklı doktorlara gittim sonuçların temiz deyip yolladılar. Artık ağrılar koluma sırtıma ve omzuma verdi, hiç geçmiyor ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

  • admin 19/05/2014 #

   Sayın Hicran, bizim herhangi bir muayene ya da teşhis, tedavi hizmetimiz bulunmamakta. Ancak bir göğüs hastalıkları kliniğine gidebilir ya da göğüs hastalıkları uzmanına muayene olabilirsiniz. Doktorlardan sizi şikayetle ilgili olabilecek bölüme yönlendirmelerini isteyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

 40. Samet 20/05/2014 #

  Hocam iyi akşamlar ben 18 yaşındayım sigara kullanıyorum yaklaşık 4 senedir, babam 3 gün önce kalp krizi geçirdi ve benim de bu günlerde sağ göğsümde hafif ağrılar ve kalp çarpıntılarım var. Babamı endişelendirmek de istemiyorum, kendimi çok fazla sıktım stres yaptım ondan olabilir mi, yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir de kalbim aklıma gelince çarpıntı oluyor genelde.

  • admin 21/05/2014 #

   Samet Bey öncelikle babanıza geçmiş olsun. Stresin elbette vücuda fiziksel etkileri vardır. Özellikle de çarpıntı sizin durumunuzda bir evham belirtisi gibi görünüyor. Elbette muayenesiz evet budur, şudur demek doğru değil ama unutmayın ki sürekli kendinizi dinlemeniz de size ayrı bir stres kaynağı olur. En iyisi müsait bir zamanınızda bir dahiliye uzmanıyla görüşmeniz olur. Böylece içiniz de rahat eder.

   • Samet 22/05/2014 #

    Şimdide sırtımda az ağrılar olmaya başladı ve karıncalanmalar oluyor ama sadece akşamları oluyor normal hayatımda hiç yok uyuşma veya kollarımda ağrı da yok yutkunamıyorum bir de hocam ona göre acile gideceğim.

 41. Erkan parçalı 26/05/2014 #

  2 sene önce yürürken kalbimde ağrı hissettim. Yürümeye devam ettim çenemde kulaklarıma doğru soğuksu bir ağrıyı da hissettim. Hastaneye gittim gerekli muayenemi yaptılar. Anjiyo oldum. Bir damarımda %95 tıkanma varmış. 1 adet stent takıldı. Bu işlemlerden sonra oturduğumda ağrımayan kalbim ağrımaya başladı. Ara sıra çoğunlukta ağrıyor. Bu böyle derken 6 ay geçti. Kontrole gittim, muayene oldum. İyisin ilaçlara devam dediler. Şikayetimi dile getirdim kas ağrısı olabilir dediler. Tahminle geçiştirdiler. 1 sene geçti tekrar gittim. Şikayetimi ilettim, muayene ettiler, muayenede eko ve efor tamam, iyisin ilaçlara devam et, 6 ay sonra yine gelirsin. Stent takılmadan önce ağrımayan kalbim şimdi ortalama haftanın 5 günü neden ağrıyor. Bilgilendirir misiniz?

  • admin 26/05/2014 #

   Erkan Bey stent veya kalp ile ilgili bir sorun varsa bunun muayenelerde çıkması beklenir. İşlemi yapan doktora muayene olma imkanınız var mı? Göğüs ağrılarının farklı nedenleri olabilir, göğüs hastalıkları uzmanından sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

 42. Seher 03/06/2014 #

  Merhaba benimde aynı bir gün içinde birkaç kez sol tarafımda göğüsümün altında aniden birşey giriyor sanki böyle kemik kemiğe takılıyor gibi ve nefes alırken de zorlanıyorum nefes aldığımda aynısı oluyor, takılma ve sonra geçiyor daha sonra oturduğumda veya sohbet ettiğimde aynısı oluyor, nedenini öğrenebilir miyim hiç doktora gitmedim.

  • admin 03/06/2014 #

   Seher Hanım muayene olmalısınız, uzaktan bir yorum yapılamaz. Geçmiş olsun.

 43. Busra demir 01/07/2014 #

  Merhaba benim 7 yaşında bir kardeşim var. Koşunca ve fazla hareket edince kalbim ağrıyor diyor. Doktora götürdük kardiyolojiye yönlendirdi ama sadece bir tane çocuk kardiyolojisi var oda randevuyu da ta ocak ayına vermiş, acaba ne olabilir bu konuda bir bilginiz var mı?

  • admin 02/07/2014 #

   Sayın Busra çocuklarda göğüs ağrısının kalp, akciğer, sindirim sistemi rahatsızlıkları veya örneğin oynarken göğse alınan darbe nedeniyle zedelenme veya psikolojik nedenler gibi sebepleri olabilir. Ancak önce bir fiziksel muayene ve belirtilerin ne zaman, ne sıklıkta görüldüğü benzeri tespitler yapıldıktan sonra kesin bir şey söylenebilir. Daha fazlası tahmin yürütmek olur ve size faydası olmayacaktır.

 44. İrem 17/07/2014 #

  Merhabalar 16 yaşındayım ve bugün sabahtan akşama kadar aralıklarla sağ ve sol omzum ve boynunda ağrıyla beraber göğüs kafesimde de var. Kalbime de bazen ağrı giriyor ve göğüs bölgeme sıcaklık basıyor. Buraya baktıktan sonra tedirgin oldum. Sizce sebebi nedir?

 45. Habibullah 20/07/2014 #

  Bundan 4 ay önce çarpıntı oldu. Çok sertti. Ondan sonra da ara ara sanki kalbim sıkılıyor. Arada iğne batırılmış gibi de oluyor. Reflü vardı bende. Doktora gitmedim. Neden olabilir.

  • admin 28/07/2014 #

   Doktora gidin.

 46. kübra u. 22/07/2014 #

  Çok üzüldüğümde, sinir anında kalbim sıkışıyor ve nefes almakta zorlanıyorum. Ve bir köşede oturup geçmesini bekliyorum çoğu sıra bayılmama yol açıyor. Ve kalbim en az iki gün boyunca devamlı olarak bir ağrı yapıyor. Ne yapmalıyım sizce neyim var?

 47. suna 31/07/2014 #

  Kalbimde iki gündür sürekli bir ağrı var. Bunun dışında arada da küçük küçük saplantılar giriyor. Mide bulantısı ve bas ağrısı da var üstelik sol kolumda da arada hafif ağrılar hissediyorum uyuşma gibi ama fazla uzun sürmüyor bu ne olabilir?

 48. şeyda 04/08/2014 #

  Merhaba hocam ben 14 yaşındayım geçen sene doktorum kalbinde üfürüm olabilir demişti fakat bütün tahliller normal çıktı şuan sık sık kalbime iğne batıyormuş gibi ya da sıkışıyormus gibi hissediyorum fakat tam olarak neresi olduğunu bilmiyorum üstelik sürekli derin nefes almam gerekiyormuş yoksa boğulacakmışım gibi hissediyorum sizce nedeni nedir ?

 49. yasin 08/10/2014 #

  Selam yaklaşık bir yildir kalbim rahatsız edici bir şekilde atıyor öyle ki yatağa yatınca kalp atışım beni uyutmuyor. Çok sarsıntılı defalarca kalp doktoruna gitmeme rağmen geçmedi. Bende panik atak mevcut ölüm korkusu sarıyor içimi kalp krizi geçiricem diye panikliyorum ara ara çarpıntı da oluyor ne yapmalıyım pisikolojik destek de aldım hala aynı uyumayı özledim n’olur bi cevap verin.

  • admin 08/10/2014 #

   Yasin Bey sorununuz sizi de söylediğiniz gibi panik atak kaynaklı olduğu için, kalp doktorundan ziyade size psikiyatr yardımcı olabilir. Panik atakla ilgili tedaviye başlamalı ve sabırla tedavinizi sürdürmelisiniz.

 50. murat 09/10/2014 #

  Merhaba hocam dün gece saat 3 e kadar uyuyamadım boğazım boğulmaya başladı sanki lokma boğazımın yarısında takılmış kalmış gibi. Yutkununca aşağı iniyor gibi ama biraz sonra tekrar oluyor bol bol su içtim gitmedi ve şiddetlenmeye başladı nefes almakta zorlandım hemen acile gittim iğne yaptılar doktor psikolojik olduğunu söyledi, sol omzumda ve kolumda hafif ağrı var kalbimde de sızı var sanki bir şey batıyor gibi bu olay ikinci kez oldu. Akciğer filmi, kan tahlili nefes testi yapıldı ekg çekildi hiçbir sıkıntın yok dediler ne yapmam gerek teşekkürler.

  • admin 09/10/2014 #

   Murat Bey geçmiş olsun, fiziksel muayeneler sonuçsuz kaldıysa, doktorun söylediği ‘psikolojik’ sözünü ciddiye alarak bir psikiyatra danışabilirsiniz.

 51. ahmet 08/02/2015 #

  Bazen göğsüm ağrıyor. Bu ağrı dişlerime kadar vuruyor. Su içince ağrı hafifliyor. Bu neyin belirtisi olabilir?

  • admin 09/02/2015 #

   Anlattıklarınız neden ortaya koymak için yeterli değil, mutlaka muayene olmalısınız.

 52. murat 03/03/2015 #

  Ben askerdeyim ve 5 yıllık sevgilimle nişanlandım nişanlı olduğumuz halde başkasına verdiler zorla, benim psikolojim çok bozuldu uyuyamıyorum boynum ağrıyor kolum uyuşuyor ve nefes alamaz hale geldim psikoloji bozulması neden olabilir mi?

  • admin 03/03/2015 #

   Murat Bey şikayetleriniz stres kaynaklı olabilir veya stres, örneğin boyun ile ilgili bir sorunu su yüzüne çıkarmış olabilir. Fırsatınız olunca bir muayene olmanız daha iyi olur.

 53. emrah şen 12/03/2015 #

  Mrb hocam kalbimde ara ara çarpıntı oluyor beni rahatsız ediyor ayağa kalkıyorum panikliyorum egk de bir şey çıkmadı neden oluyor kalbim de sürekli hızlı atıyor ve korkuyorum kalp krizi geçireceğim diye.

 54. emre 19/03/2015 #

  Merhaba. 24 yaşındayım. Eskiden beri kalbim hızlı atıyor en az 5 kez kalp doktoruna gittim ama hepsinde temiz çıktı. Ama asıl sorum bu değil. 3 ay kadar önce işteyken kalbime iğneler batmaya başladı. Sandalyede falan oturuyorken genelde oluyor bu ağrılar evde oturuyorken falan pek olmuyor. Genelde pc başında çalışırken artıyor geçen gün de çok fazla batmaya başladı ne yapabilirim lütfen cevap atın. Ne doktoruna gitmeliyim sizce? Cevap atarsanız ona göre doktora gitcem. Şimdiden Allah razı olsun.

  • admin 20/03/2015 #

   Emre Bey bir dahiliye uzmanına görünün. Kalp için elinizde varsa test vs sonuçlarınızı da götürün. Bazen bu tip ağrılar göğüs kasları, gaz ya da akciğer ile ilgili olabilir. Psikolojik bile olabilir. Ancak ihtimalleri bir doktorla elemelisiniz.

   • emre 20/03/2015 #

    Çok teşekkür ederim.

 55. mehmet 16/04/2015 #

  Merhaba. Benim küçüklüğümden beri kalp ağrım var. Ve ben şu an 20 yaşındayım ve hala devam ediyor ağrı. Doktora gittim ve kalp kapakçığın eksik olduğu söylendi. Ve doktor bu rahatsızlığın ağrı yapmayacağını söyledi. Bu ağrı bazen hiç olmuyor bazen de aralıklarla günlerce oluyor. Ve doktor kalp kapakçıklarında genişleme olursa ameliyat yapılabilir, bu rahatsızlık doğuştan olduğu söylendi. Sizden cevap bekliyorum.

  • admin 18/04/2015 #

   Mehmet Bey sitemiz genel bilgilendirme sitesidir. Uzaktan teşhis yapamıyor, tedavi öneremiyoruz. Kalp gibi önemli bir konuda muayenesiz uzaktan cevap verilmesi zaten mümkün de değil. Geçmiş olsun.

 56. muhammed 20/07/2015 #

  Ben spor yapıyorum bazen kalbim ağrıyor acaba spordan mı kalbim ağrıyor?

 57. Rabia 22/07/2015 #

  İyi aksanlar. Ben 17 yaşındayım. Bi kaç yıldır kalbimde olduğunu düşündüğüm ağrı ve sancı var. Ayda bi kez muhakkak oluyor. Sancı beni kasıyor iki büklüm olduğum yerde kalakalıyorum. Tam nefes alamıyorum. Nefes almakla almamak arası küçük nefes alıyorum. Biraz uzun nefes alsam ağrı daha fazla artıyor. Bi 10 15 dk sürüyor. Sonra hemen halsizleşip uyuyorum. Uyandığımda aşırı terleşmiş oluyorum bi 2 dk kadar titriyorum. Sonra geçiyor. Bi yıl önce hastaneye gittim EKG , akciğer röntgeni falan çektiler bi şey çıkmadı.

 58. sevgin 12/08/2015 #

  Kalbim bazı zamanlarda sıkışıyor sanki bıçak saplantısı gibi sonra geçiyor ama biraz nefes aldımsa ağrımaya başlıyor sanki bir daha sıkışacakmış gibi.

 59. Eslem 13/08/2015 #

  Merhaba ben çok stresli birisiyim dışarı çıktığımda biriyle konuştuğumda topluma girince filan stres oluyorum engelleyemiyorum da kalbim aralarda ağrıyor rahat nefes alamıyorum stres yapınca terlemek de oluyor çok stres yapmaktan mı kalbimin ağrısı? Stresli olduğum zamanda başım da dönüyor.

 60. Bilge Zülküf Demir 03/09/2015 #

  Slm benim sırtından göğsüne giren bir ağrım var arasında boynuma da giriyor ben çok endişe ediyorum bıçak gibi nefes alıp verdikçe daha çok rahatsızlık veriyor ilginç olan genelde sağda olması.

 61. hatice 04/10/2015 #

  Çok kotu ve mutsuzum-nedeni kaç senedir yaşadığım kalp ağrısı -ve son zamanlarda beraberinde yaşadığım mide bulantısı ve bas dönmesi-defalarca kalp doktoruna gittim bir şey bulamıyorlar -ama nedense inanmıyorum ve ölecekmişim gibi geliyor iki üç gündür çarpıntı da yaşıyorum ) kafam yerinde değil. Hiçbir şey istemiyorum -kalpte sorun olmasa neden ağrısın diyorum -artık doktora gitmekten de sıkıldım. Yardım edin ne olur.

  • admin 16/10/2015 #

   Hatice Hanım belirtiler kaygı, panik atak gibi psikolojik rahatsızlıkların da belirtisi olabilir. Bir psikiyatra da danışabilirsiniz.

 62. daybreak 15/10/2015 #

  Merhaba daha birkaç hafta önce uyandığımda sol kolum uyuşmuş oluyordu şimdi ise uyuşma yok ama kalbimde ağrı oluyor sol tarafa yatınca ağrım oluyor sabah uyandığımda kalp ağrısı ile uyandım. Gece uyandığımda yine kalbimde yine bir ağrı ama rüyamda kaç gündür aynı kötü rüyayı görüyorum bir de pencere açık yatıyorum etkisi var mıdır.

 63. Sümeyye 04/11/2015 #

  Kalbimde koluma ve mideme vuran bır ağrı var beni uyutmuyor ve nefes almakta zorlanıyorum. Merdiven çıkarken tıkanıp kalıyorum 30 yaşındayım iki yıldır bu ağrılar beni rahatsız ediyor kaç defa acillik oldum ama hiçbir şey yok diye tekrar yolladılar. Kayseri’de Ana Kalp diye bır hastaneye gittim orada aynı bizlik bir sıkıntı görülmüyor deyip yolladılar ama bugün gece gene kalbimde bır ağrı ile kap krizi geçiriyorum zanmedip fırladım ayrıca yüzümde kolumda ve kullaklarımda uyuşmalar oluyor bana yardımcı olun lütfen.

 64. Büşra Talya Özak 15/11/2015 #

  Yaklaşık 4 yıldır süren kalp ağrım var ama son 2 aydır daha da şiddetli olmaya başladı doktora gittiğimde doktor kontrol bile yapmadan önemsiz bir şey deyip geçti. Kalp ağrım ile birlikte mide ağrısı, göğsümün aşağısında da ağrı var. Bazen baş dönmesi ve titreme ile birlikte şiddetli ağrım oluyor. Acaba neden?

 65. Serhat menekşe 11/01/2016 #

  Şu kadarını söyleyeyim eğer doktora gittiniz bir şeyiniz yok dediyse anksiyete bozukluğunuz var demektir ilaç içtim 2 ay şimdi 4. ayım çok iyi hissediyorum bazen ruh bozukluğundan da ağrı hissediliyor kalpte.

 66. Rüstem 04/03/2016 #

  Hocam benim sol göğüs kısmımda ara ara sancı geliyor ve gece uyurken sürekli nefes kesilmesi yaşıyorum hızlı hızlı nefes alarak uyanıyorum bu sebebi ne olabilir?

 67. Aziz 09/04/2016 #

  Yatakta genleşirken uyanırken genelde kramp ve kasları tamamen kıtlencekmiş gibi oluyor sanki kalbimde tamamen kıtlencekmiş gibi oluyor ve hemen yarıda kesıyorum esnemeyi uyanırken kendime gelmek için yapıyorum genelde

 68. deniz 19/05/2016 #

  Öncelikle iyi günler benimde göğsümde ağrı ve sol elimde uyuşma vardı kardiyoloji bölümüne gittim mitral kapakta daralma olduğunu söyledi ve 1.32 olduğunu söyledi çok korkuyorum her an kalp krizi geçirecekmis gibi hissediyorum hocambi aakıl verin ne olur

 69. yasmin 14/06/2016 #

  Hocam kalbimde bir ağrı var bir senedir böyle ama sürekli ağrı bazen hafif bazen fazla sırtında çok ağrı oluyor özellikle kürek kemiği oralarda kollarını sallayınca küt küt kütlüyor sırtım 3 kere kardiyoloji ye gittim üçer defa ekg eko efor testleri yapıldı hepsi temiz çıktı ama ağrılarım devam ediyor her gün kalp krizi geçircem zannediyorum hocam kalp durmadan her gün agrırmı bıktım artık yardım edin

  • yasmin 14/08/2016 #

   Hocam cevap verin lütfen

 70. Hande 06/07/2016 #

  Annem 2 sene once anjiyo oldu kalbe giden ana damar tikaliydi acikdi bir tane stent var 2 sene gecti gayet saglikli sonuclar aliyoruz ama bugun kalp sikismasi oldu ve fenalasti hastaneye goturduk ekg ve kan sonuclari temiz cikti eve geldik ama sanki yine olcakmis gibi 1 ay oncede doktor asprini kesmesini soyledi acaba ondan mi

 71. Göker 14/07/2016 #

  Her zaman göğüs arılarım var çok doktora gittim ekg efor ultrason ve holterde takıldı hiç bişey çıkmıyor acaba nedir daralıyorum

 72. Furkan 15/07/2016 #

  Merhaba uykumda burnum kanadı ve iki gündür kalbimde bir agrı var birden bir agrı vurup hemen gidiyor ve derin nefes alma istegi uyandırıyor anlık olarakda gözlerim kararıyor sebebi ne olabilir sizce

  • mehmet 25/01/2017 #

   Meraba son bir yildir sol gogsumde donuk bif agri var merdiven cikinca ve biraz yuruyunce beni zorluyor agrisi cogu zaman boynuma vuruyor soguk havalarda ise agri artmaya basliyor bicak saplantilari seklinde olan agrilarimin sebebi ne olabilir

 73. Ibrahim 20/08/2016 #

  Benim kalbime ağrı giriyor aynen bıçak gibi ve sol kolum ve sol omzumada yansiyor nedeni ne olabilir acaba hiç muayene olmadim

 74. osman 25/08/2016 #

  Herkeze saglikli gunler ben 35 yasindayim isim geregi cok stres yasiyorum ist servis ve taksicilik yapiyorum zaman zaman kalbim asiri agri oluyor ve bu agriya bagli yorgunluk ve uyku hissi uykumu almis olsam bile sanki gunlerce uyumamisim gibi hissediyorum bazende derin nefes aldikca sanki kalbime bicak saplanmis gibi sizliyor babam ve amcam 45 yasinda gizli kalp krizi sonucu vefat etti acaba bende de irsimidir gizli kalp anlasilirmi
  Ilginiz icin cok tesekkur eder saglikli gunler dilerim

 75. Mustafa 31/08/2016 #

  Merhaba ben son 1 ay içerisinde 3 kere muayene oldum nefes darligi halsizlik carpinti ense ve boyunda karincalanm sikayetleriyle EKG ve ekodan bakildi skntı cikmadi ama sol üst köprücük kemiğinin oradaki damara dokununca şişlik geliyor damarda bi sorun varsa doktorlar şimdiye kadar anlayabilirlermiydi teşekkür ederim

 76. Mücahit 02/09/2016 #

  Merhaba ben 19 yaşındayım amcm vefat etti ve vefat ettiğimden beri kalp trafım sanki ufak bi batma yapıp gidiyor ve bunu ara ara yapıyor uzmn doktora gittim fazla hızlı çarpıyor dedi ve bunun için ilaç içiyorum ama bana hala aynı şey oluyor gibi geliyor teşekkürler

 77. Elçin 12/09/2016 #

  Ben 14 yaşındayim 2 aydır kalbime bi ağrı saplaniyor ve gerçekten yaz tatilim zehir oldu 2 aydan beri hergun kalp krizi ve ölüm korkusu var bende yani ilk olduğunda gece 12 de nefes darlığı başladısonra geçer dedim ama geçmedi titremeye ve usumeye başladım kalbim sikisti ve midem bulandı karnım agridi ve bunlarin kalp krizi belirtisi olduğunu bildiğim için sabah 5 e kadar uyuyamadim sonra 2 gün devam etti ve ben artık tamamen nefes alamaz duruma geldim resmen yani dedimki galiba tamam ben kalp krizi geçirerem sonra hemen anneme söyledim acile gittik stresten dediler 3 gün filan nefes darlığı olmadan kalp agrisi çektim sonra tekrar başladı bu durum tekrar acile gittik ve EKG çekildim birşey çıkmadı ama hala devam ediyor bu durum ve artık şikayet etmeye başladım ya hayatım zehir oldu resmen ve dün gece yine aynı şeyler oldu titremeye filan başladım yani artık dayanamıyorum kalp ağrısından sizce neden bide kalp krizi geçirecegimi sanıyorum şuan bile kalbim çok fena agiryor sıkışıyor neden olabilir

  • Elçin 12/09/2016 #

   Bu arada B12 vitamin eksikliği var bende

 78. Burcu 15/09/2016 #

  Bugün bütün gün kalbim ağrıdı daha doğrusu sol göğüs kısmımda bi ağrı var tam yerini anlayamıyorum üzerinde bi baskı varmış gibi ağrı . nedeni nedir doktora gitmelimiyim

 79. Elif 24/09/2016 #

  Kalbimi birisi sıkiyormus gibi hissediyorum kalbimde ve bazen kalbimin altina dogru bi agri hissediyorum bundan dolayi surekli aglama hissi geliyor kalbim cok sıkışıyor derin nefesler alamiyorum sanki nefesim kalbimin orda birsey tarafindan tikaniyor ve cigerlerime inemiyor gibi hissediyorum lutfen cevap verin lutfen

 80. Ali 26/09/2016 #

  Son zamanlarda kalp bolgesinde bir agri geliyor,derin nefes alma istegi oluyor ama agridan dolayi alamiyorum ve bu agri cok sık gelmiyor haftada iki uc kez filan ve cabuk geciyor.hareket etmeden oturunca geciyor. Ne olabilir?

 81. sevval 14/10/2016 #

  merhaba ben 14 yaşındayım göğsüme süreklia ğrılar giriyor yemek yerken hapşurdupumda öksürdüğümde kalbimde tıkanma oluyor derin nefes alma ihtiyacım oluyo bu ağrılar 30 saniye sürüyo ve nefes alamıyorum

 82. Eren 22/10/2016 #

  Ben 15 yaşındayım kalbime sancı giriyor arada başım dönüyor Anneme babama söylemedim geçer diye 1 haftadır böyle lütfen yardımcı olun

 83. Eren 22/10/2016 #

  Ben 15 yaşındayım kalbime sancı giriyor agrıyor yani Başım da arada dönüyor Anneme babama söylemedim geçer diye 1 haftadır aynı şey lütfen yardımcı olun

 84. Gamze 23/10/2016 #

  Kalp agrim başladı yarım saatten belli geçmiyor sizce ne yapmalıyım ?

 85. Esmanur 31/10/2016 #

  Merhabalar admin ben soruma kesin net ve hızlı cevap istiyorum lütfen…
  Benim yaklaşık iki senedir fazlasıyla kalp sıkışması nefessiz gibi tuhaf şeylerim oluyor.üç kere doktora gittim ekg de tek çıkan sonuç kalp ritmimde bozukluk olduğu. Ardı ardına iki üç kere ekg çekuldiğinde ise normal gözüküyor.doktorlarda bilmiyo..yüzümde sarımsı lekeler çıkmaya başladı akciğerle alakalı diyorlar.bunların sebebini gerçekten öğrenmek istiyorum.tıp tam bi saçmalık…kesin cevap bulamıyorum sorularıma…

 86. Nimet 01/11/2016 #

  Merhaba dün kalbimin olduğu bölgede ani ve çok acı veren bir sancı oluştu , nefes alamadım 15-20 Saniye sürdü hala hafif bir ağrı var.bazende geceleri kalbimin üzerine yatamıyorum sizcene ne yapmalıyım ?

 87. gül 08/11/2016 #

  Yaklaşık 1 aydır kalbimde sık sık ağrı hissediyorum. Ama hafif bir ağrı ve saniyelik oluyor. Nedeni psikolojik olabilir mi?

 88. suheda 17/11/2016 #

  18 yasindayim kalbide bi sızı hissediyorum arada sebebi nedir acaba sanki sıkısıyo

 89. Furkan 20/11/2016 #

  Selamunaleyküm ben 16 yaşındayım göğsümde 4 -5 ayda bir gelen normalde akşam sıraları bir ağrı var nefesimi tutunca geçiyor her kalp atmasında ağrıyor doktora gittim film çektiler dinlediler ekrana yansıttılar bir şey çıkmadı yatarken ayağı kalkarsamda ağrıyor lütfen yaşayan varsa yazsın herkese geçmiş olsun

 90. Ilhan saygi 30/12/2016 #

  Kalbim ağrıyor.derin nefes aldığımda sancı oluyor.Terleme oluyor.senede 2 veya 3 defa ağrıyor.

 91. Aysenur 11/01/2017 #

  İyi aksamlar benim kalbimde iki tane delik var bir tanesi 1 santime yakin kalp sıkışması sırtında batma nefes darlığı oluyor doktora gittiğimde tee yapıldı aort yetmezliği ritim bozukluğu birde kalbin sol tarafında büyüme var dendi ama deliği kapatmadilar ve bazen çok carpintim oluyor rahatsız oluyorum kalbimde bazen çok sikisiyo hareketimi kısıtlıyor deliğin kapatılması gerekir mi?

 92. Alperen 10/03/2017 #

  Slmlar benim sorunum kalbimde agrı sıkarcasına özellikle yemeklerden sonra karında şişlik le başlıyor omzumun arkası falan ağrıyor nezaman bayılacam doktora yetişebilirmiyim nezaman ölecem Vs bunlar sürekli aklımda ekk falan çok çekindim hiç bişey çıkmadı bir ara mide gastrit teşhisi koydular mide ilaçları alıyorum olumsuz rica ediyorum bir yorum tşkler

 93. murside 15/03/2017 #

  Mrb ben 1 aydir carpinti kalp agrisi gibi rahtszlklar oluyo kardiyolojiye gttim bisey cikmadi sonra norolojiye gttim panik atak dedi doktor size sorum panik atak ta kalp agrisi olurmu yardımcı olrsanz sevnirm beyinden kollara inen bu uyusma olup bende bise 10 aylik bebeğim var emzrdgmdwn dolayı ilac kullanmiorm

 94. Burak 01/05/2017 #

  13 yasindayim arada bir kalbim agriyor.nedeni ne acaba ogrenebilirmiyim

 95. Merve 05/05/2017 #

  Mrb Benim sorunum kalbimde her zipladimi her kostugumda kalbime picak saplanmis gibi oluyor ve hic bi hastaligim yok neden Boyle oluyor bilmiyom.

 96. Açelya 20/07/2017 #

  Hocam Merhaba Benim Yaşadıgım bir sıkıntım var Şu son 3 haftadır kalbim ağrıyor ayni zamanda karnımda ağrıyor arkadaşımdada bu sorun görülmüş doktor gaz sıkışmasi olmuştur demiş . Sizce Acil Doktora gitmelimiyim ? Ne yiyip Ne içmeliyim onerileriniz nedir?

  • Açelya 20/07/2017 #

   Ayri zamanda daha 6ya giditorum :-\

 97. efe 29/07/2017 #

  benim ağrım futbol oynarken fazla koştum ve bir ağrı girdi nefes zor alıyodum ilk olduğunda sonra 1 gün geçti üstünden ama bu seferde uzun nefesalınca acıyo acaba bi öneriniz var mı?

 98. Çiğdem 18/08/2017 #

  Benim kalbim falan ağrıyo saçım dökülüyo gözüm kararıyo falan ya bu aralar daha da şiddetlendi bir bilgisi olan var mı ?

 99. Bulent 20/11/2017 #

  Merhaba 40 yaşındayım meslgim motorsikletli kurye benim babamın vefatından sonra yanlarda ve sırtımda ağrılar başladı doktora gittim akciger tüm ultrason kan hepsi yapildi herşeyin düzgün dendi sonra yine doktora gittim ekg cekildi birdaha akciger filmi cekildi psikolojik ve kas spazmi dendi dunde fenalasinca kalp krizi geciriyorum diye ambulans cagrildi sadece hastanede kan ve ekg cekildi doktor bu sefrrde mide spazmi dedi bu gunde tekrar doktora gittim musyene oldum ciğerlerini dinledi temiz dedi şikayetlerin söyleyince kas spazmi dedi kas gevşetici ve agri kesici iğne verdi iğneyi vurulunca biraz agrilarim diniyor artık en son psikiyatrist gidecek tesekkurler

Bir Cevap Yazın


Önemli Not: Nedenolur.net, yorumlar bölümünde sorulan sorular için danışmanlık hizmeti vermez ve sorular doktorlara ulaştırılmaz. Okuyucuların sordukları sorulara verilecek cevaplar tamamen diğer okuyucuların gönüllülük esasına dayanmaktadır. Yorum kısmı hastalıklarla ilgili diğer ziyaretçilerin deneyimlerini paylaşması amacıyla açık tutulmaktadır. Kişisel sorulara site yöneticileri cevap vermeyeceklerdir.