Kol Ağrısı Neden Olur?

Kol ağrısı sık rastlanan bir şikayettir ve genellikle kazaya uğrama, düşme, çarpma gibi incinmeler sonucunda meydana gelir. Ancak kimi zaman da kol ağrısının altta yatan başka bir nedeni vardır. Kolunuz aniden ağrımaya başladıysa ve nedeni hakkında hiçbir fikriniz yoksa, ağrıyan bölgeye buz koyarak ve ihtiyaç duyuyorsanız bir ağrı kesici alarak ilk önce evde tedavi etmeyi deneyebilirsiniz.

Bir iki gün içerisinde ağrıda herhangi bir değişiklik olmuyorsa ya da ağrıda artış ve hatta üstüne kızarıklık, şişlik gibi başka şikayetler de oluşmaya başlamışsa bu durumda en iyisi bir doktora görünmek olacaktır.

Bazı kol ağrıları ise acil bir duruma işaret eder ve onları geçiştirmeniz tavsiye edilmez. Kol ağrısı nedeniyle acilen doktora görünmenizi gerektirecek durumlardan biri kırık şüphesidir. Düşme ya da benzeri bir kaza sonrası kolunuzdaki şiddetli ağrının kırığa işaret ettiğini düşünüyorsanız hemen doktora başvurmalısınız. Bir diğer acil durum ise fiziksel aktivite ve efor sarf etme sonrası oluşan ve kol hareketsizken dinen ağrılardır. Bu ağrılar angina (göğüs ağrısı) habercisi olabilir.

Göğüste sıkışma hissiyle birlikte kola aniden ağrı girdiyse bu durumda kalp krizinden şüphelenilir ve yine mutlaka hemen en yakın hastaneye başvurmak gerekir.

Kol Ağrısının Yaygın Nedenleri

Basit İncinme

Alışık olduğunuzdan daha çok hareket ettirdiğiniz veya zorladığınız için kolunuzun ağrıdığını düşünüyorsanız, büyük ihtimalle kolunuzu incitmiş olabilirsiniz. Bu durum kolunuzdaki bağ, doku ya da kasların gerildiğine ve zedelendiğine, ancak kalıcı olarak hasar görmediğine işaret eder. Ters bir hareket, ağır yük kaldırma ya da spor yaparken zorlama sonucu incinmeler oluşabilir. Kolunuzu fazla hareket ettirmekten kaçınıp buz koyarak ağrıyı dindirmeyi deneyebilirsiniz.


Tenisçi Dirseği (Lateral Epikondilit)

Tenisçi dirseği, dirseğin dış tarafının etrafında ağrıya neden olur ve genellikle dirsek eklemi yakınlardaki tendon ve kasların özellikle de tekrarlı hareketlerle, fazla kullanılması nedeniyle oluşur. Tenis oyunu kolun bu tip hareketine iyi bir örnektir. Özellikle de vuruş tekniği kötü olan, amatör tenisçilerde tenisçi dirseği sık olur.  Ayrıca boya yapmak ya da çok fazla mouse kullanmak gibi el bileğini zorlayan ve yinelenen hareketler, bu duruma yol açabilir. Ağrısı birkaç hafta ya da ay boyunca sürse de zaman içerisinde iyileşecektir.

Dirsekte Bursit

Bursalar, vücudumuzun eklem yerlerindeki hareketli parçaların birbirine sürtünmesini azaltan, küçük, sıvı dolu keselerdir. Kol üst üste aynı hareketi yaptığında, dirsek sürekli şekilde sert bir zemine dayandığında veya şiddetli bir çarpma sonucu bu keseciklerde iltihaplanma olabilir ve bu duruma olekranon (dirsek) bursiti denir. Şişlik ve ağrı ile sonuçlanır. Pek çok vak’ada bursit evde tedavi edilebilir. Ağrı birkaç hafta içerisinde azalır ama şişliğin inmesi daha uzun sürebilir.

Sinir Ezilmesi / Sıkışması

Yaşlanmaya bağlı olarak kimi zaman olağan bir şekilde gelişen eklem ve kemiklerdeki yıpranma ve aşınmalar omurilikteki sinirlerin ezilmesine ya da sıkışmasına neden olur. Bu durum boyundan başlayan ve kollara doğru yayılan bir ağrıya ve kimi zaman da karıncalanmalara neden olur. Ağrının yanı sıra kollarda güçsüzlük de meydana gelebilir. Bu tür yıpranmalara omurga artriti ya da servikal spondilosiz denir. Belirtileri kişiden kişiye değişse de, bu tip kol ağrısında hastanın iyi ve kötü günlerinin olması tipik bir belirtidir.

Fıtık

Bel ya da boyun fıtıkları da tıpkı yukarıdaki paragrafta sözünü ettiğimiz durumlarda olduğu gibi, sinirler üzerinde baskıya neden olur. Bu durum sadece fıtığın olduğu bölgeyi etkilemekle kalmaz. Bel fıtığı, bacak ağrılarına ve bacaklarda güçsüzlük hissine yol açabilirken, boyun fıtığında da kollarda ağrı ve güçsüzlük görülebilir. Fıtık, omurlar arasında bulunan ve disk adı verilen yumuşak maddenin zamanla sertleşmesine verilen isimdir. Sertleşen diskler sinirlere baskı yapar ve ağrılara neden olur.

Angina Pektoris

Angina, kalp kaslarına giden kan ve oksijenin sınırlandığı bir kalp sorunudur. Genellikle, kalbi besleyen atardamarların sertleşmesi ve daralması sonucu oluşur. Angina ağrısı, şiddetli bir göğüs ağrısı ve iç sıkıntısı olarak tarif edilir ancak sol kola, boyuna, çeneye ya da sırta da vurabilir. Ağrıyı genellikle fiziksel aktivite ya da stres tetikler ve sadece birkaç dakika sürer.

Ancak anginanın sadece kol ağrısı olarak kendini gösterdiği durumlar da olabilir. İşte bu yüzden özellikle egzersiz sonrası başlayan ve dinlenince geçen kol ağrıları için doktorunuzu görmeniz önemlidir. Çünkü angina, kalp krizi ya da inme gibi çok daha ciddi bir sağlık sorunu açısından risk altında olduğunuza dair ciddi bir uyarıdır.

 Kol Ağrısının Az Rastlanan Nedenleri

 • De Quervain tenosinoviti, el bileği içindeki tendonların iltihaplanmasıdır. Ağrı genellikle yumruk yaptığınızda ya da herhangi bir şeyi avucunuzla kavradığınızda meydana gelir. Raketle yapılan sporlar durumu daha da kötüleştirebilir.
 • Karpal tünel sendromu, elin hareketini ve hissetme duyusunu kontrol eden sinir üzerindeki baskıdır. Genellikle el ve parmaklarda ağrıya ve yanma hissine neden olur.
 • Boyun kaburgası, bu kaburgayı ilk kez duyuyor olabilirsiniz çünkü herkeste yoktur. Bu durum, en üstteki kaburga kemiği üzerinde fazladan bir kaburgaya sahip olmak anlamına gelir. Bu ekstra kaburga kolda ağrıya, karıncalanmaya ve şişliğe neden olabilir.
 • Kol damarları hastalığı, damar sertliği gibi nedenlerden dolayı koldaki atardamarların tıkanmasıdır ve daha çok, orta yaş üstü kişilerde görülür. Kolu hareket ettirdikçe ağrı ve kramplar oluşur, kolda güçsüzlük meydana gelebilir.
 • Koldaki sinirlerin iltihaplanması,  tıp dilinde ‘brakial nevrit’ de denir. Oldukça ağrılı bir rahatsızlıktır. Bel ya da boyun fıtığı gibi sinirlere baskı olması nedeniyle oluşur.
 • Dirsek artriti, dirsek ekleminin iltihaplanmasına, şişmesine ve ağrımasına neden olur.
 • Kırık ya da çatlak kemik, hepimizin bildiği gibi kolda çatlak ya da kırık ağrısı son derece şiddetli ve genellikle kaza sonucu meydana gelen ağrılardır. vakit kaybetmeden hastaneye başvurulmalıdır.

Ne Zaman Doktora Görünmeli?

 • Birkaç gün geçtiği halde, buz koymanıza veya ağrı kesici almanıza rağmen dinmeyen ağrılarda,
 • Düşme veya çarpma gibi ani bir kaza sırasında kolunuzdan ses geldiyse,
 • Kolunuzun incinen bölgesinde kızarıklık, ağrı ve şişme görülüyorsa,
 • Koldaki ağrı ve şişme ciddi bir boyuttaysa,
 • Efor sarf ettikten sonra ortaya çıkan ve dinlenince geçen ağrılarda,
 • Kolunuzu normal bir şekilde oynatmakta zorluk çektiğinizde,
 • Göğüste sıkışmayla birlikte görülen kol ağrılarında (acilen olmak üzere),
 • Herhangi bir kaza sonrası kolda şekil bozukluğu fark ettiğinizde (acilen olmak üzere),

vakit kaybetmeden bir doktora görünmeniz gerekir.

Kaynaklar


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, , , ,

Kol Ağrısı Neden Olur? İçin 59 Yorum Yapılmış

 1. dragon45 22/12/2013 #

  Merhabalar 4,5 aydır kürek kemiklerimin altında bir gün sol bir gün sağda gezen ince rahatsız edici ağrılar var ve sonucunda kollarıma vuran gıdıklayıcı ince ağrılar oluyor. Bunun sebebi nedir? Fizik tedavi aldım faydasını görmedim ve panik atak ve strese bağlı olabilir mi? Bunların başlangıcında yüksek tansiyon krizi geçirmiştim bunun da bende etkilediği bir sorun olabilir mi? Bütün doktorları gezdim nörolojik dediler. Sebebi bu mudur? Saygılarımla!!!

 2. buse 03/12/2014 #

  benimde kol yüreklerinde hafif yanma ağrı yok ama yanma bir de bazen çok hafif diken batıyormuş gibi oluyor nedeni ne olabilir hangi doktora gitmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim bu yaklaşık 2 senedir var bu aralar sık sık oluyor.

  • admin 05/12/2014 #

   Bbuse Hanım bir ortopedi ve travmatoloji uzmanına görünebilirsiniz.

 3. ayfer 02/01/2015 #

  Merhaba ben 44 yaşındayım 2 gündür sol omuzdan ensemde başlayan ve koluma vuran çok kötü ağrım var geçmedi ne yapmalıyım hangi bölüme gitmeliyim?

  • admin 05/01/2015 #

   Ayfer Hanım beyin ve sinir cerrahisi bölümüne başvurabilirsiniz.

 4. cevdet 06/01/2015 #

  yaklaşık 1 ,5 senedir sol kolumda ve koltuk altından başlayıp, bazen kalp hizamda ve bazende sırtımda hatta belimde (özellikle hep sol tarafımda) ağrılar olmakta. Kalp hizasındaki ağrıyı nefes alamayacak kadar hissetmekteyim. Kardiyolojiye 2 kez gittim her ikisindede efor testi, endoskopi sonuçlarında herhangi bir bulguya rastlanmaması beni rahatlatmış değil. Lütfen hangi bölüm doktoruna gitmem gerek?

  • admin 08/01/2015 #

   Cevdet Bey fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanına muayene olabilirsiniz.

 5. Ayten 14/01/2015 #

  Benim sol omuzumda şiddetli ağrılar kolumu yukarı kaldıramıyorum. Şimdi de koltuk altı ve göğsünde uyuşma var hangi doktora gitmeliyim sizce sorun ne olabilir?

  • admin 15/01/2015 #

   Ayten Hanım önce bir ortopedi uzmanına gidin sorun eklem değil de başka bir nedenden kaynaklanıyorsa ortopedi uzmanı bunu anlayıp sizi doğru bölüme yönlendirebilir.

 6. done 03/02/2015 #

  Benim sol kolumda ağrı ve kalbimde bir sıkıntı ve çarpma var, neden acaba hangi doktora gitmem lazım tskler.

  • admin 04/02/2015 #

   Önce bir dahiliye veya kardiyoloji bölümüne başvurabilirsiniz.

 7. ertugrul 04/02/2015 #

  Merhaba benim de sol göğüste hafif ağrı var sol kol da hafif ağrıyor efora girdim 2 kere bir şey yok dediler ne yapmalıyım?

  • admin 04/02/2015 #

   Ertuğrul Bey strese bağlı olabilir, spazm ağrısı ya da göğüs kafesiyle ilgili de olabilir. İlk önce bir dahiliye uzmanına gitmeniz ve sizi yönlendirmesini istemeniz daha iyi olabilir.

 8. hüseyın 05/02/2015 #

  Merhaba benim sol omuz küreklerimde ve sol kolumda ağrılar var çok şiddetli değil ama ağrıyor sizce ne yapmalıyım veya hangi bölümde tedavi olmalıyım?

  • admin 05/02/2015 #

   Hüseyin Bey önce bir dahiliye uzmanına görünün ortopedik mi, iç hastalıklar mı yoksa kalple ilgili mi sizi yönlendirebilir.

 9. gulen 08/02/2015 #

  3 aydır sol kolum ve omuzum ağrıyor, kalp, fizik, beyin dr gittim ama çok ağrıyor bazen kolum şişiyor.

 10. Sercan 09/02/2015 #

  Merhaba, benim yaşım 27 birkaç gündür sol arka omuzdan başlayıp kola vuran ağrı ve bununla beraber kolda sıkışma ve uyuşma hissi var. Çok şiddetli değil ama rahatsız edici. Başımı sola çevirince sol arka omzuma sızı giriyor. Masa başı bilgisayarla iş yapıyorum. Hangi bölüme görünmemi tavsiye edersiniz?

  • admin 09/02/2015 #

   Sercan Bey omuzla veya boyunla ilgili olabilir, pek çok olasılık var, bir nöroloji uzmanıyla görüşebilirsiniz.

 11. ersin 10/02/2015 #

  Slm öncelikle bize yardımcı olduğunuz için size tşk ederiz benim sol omuzumda şidetli ağrılar oluyor bunu sebebi ne olabilir iyi çalışmalar dilerim.

 12. Ali o. 13/02/2015 #

  Merhaba. 2-3 ay öncesine kadar göğsümde batmalar, yanmalar derin nefes aldığımda iğne batması şeklince acı çekiyordum. Devlet ve özel farketmez bulunduğum ilçede bütün sağlık kuruluşlarına gittim testlere girdim çıktı bir problem görmediler. Hatta doktor; bir problemin olsaydı şimdiye kadar kalp krizi geçirip ölürdün diye benle alay bile geçti 🙂 12.02.2015 tarihinde itibarende sol kolumda hissizlik var. Acaba ben paranoyak mı olmuşum bazen ne olduğunu anlamıyorum 🙂 Psikolojik yönden güçlü bir insanım aslında ama böle hissettikçe insan olur olmaz morali bozuluyor. Acaba bir psikologa mı gitsem Teşekkürler.

  • admin 15/02/2015 #

   Ali Bey fiziksel tüm muayeneler yapıldı ve sorun görülmediyse bir psikiyatra başvurabilirsiniz. Bunu bir güçsüzlük olarak algılamayın sakın.Bu tip ön yargılar sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeniz yanında son derece önemsizdir.

 13. abdullah 19/02/2015 #

  Merhaba sol kolumda çok şiddetli ağrılar var nereye başvurmam gerekiyor?

  • admin 21/02/2015 #

   Abdullah Bey ağrının nerede başlayıp nerede bittiği gibi ayrıntılar önemlidir. Dilerseniz önce bir dahiliye uzmanı ile görüşün ve sizi yönlendirmesini isteyin.

 14. Tamer 21/02/2015 #

  8 ay önce sağ kolumda şiddetli ağrı başladı, 15-20 gün sonra bir anda tansiyonum 23 oldu. 2-3 ay hastane kapılarını aşındırdım tansiyon hastası teşhisi kondu fakat kolumdaki şiddetli ağrı ve yanma geçmedi ne yapmam lazım yaşım, 44 erkek.

  • admin 23/02/2015 #

   Tamer Bey bir genel cerrahi uzmanı ile görüşebilirsiniz. Kol ağrısı pek çok farklı nedene dayanabildiğinden uzaktan yorum yapmak zor.

 15. Şükriye 24/02/2015 #

  Bir haftadır sırtımın sol tarafında ağrı var gün geçtikçe ağrı enseme de vurmaya başladı kolumda ağrıyor sol elimle bir şey taşıyamıyorum hangi bölüme gitmem lazım şimdiden teşekkür ederim.

  • admin 25/02/2015 #

   Bir ‘beyin ve sinir cerrahisi’ uzmanı ile görüşebilirsiniz.

 16. tugce 03/03/2015 #

  Sol kolum 4 gündür ağrıyor. Kolumu kıpırdatamayacak kadar şiddetli değil ama efor sarf edince rahatsız ediyor uyuyunca geçiyor. Kolumdan sırtımı ve koltuk altımı ve yanlarımı etkiliyor. Hangi bölüme gitmeliyim?

  • admin 05/03/2015 #

   İlk önce bir dahiliye uzmanına görünebilirsiniz.

 17. Tugay 17/03/2015 #

  Merhabalar kolum yaklaşık 15 gündür ağrıyor ama ağrı gidip geliyor kardiyolojiye gittim kalp sol kapakçık yetmezliği var dedi ilaç verdi ama hala ağrı var nedeni başka ne olabilir şimdiden teşekkür ederim.

 18. sevda 28/03/2015 #

  Merhaba, benim omuzlardan başlayıp kollara doğru inen bir ağrı var ama daha çok sağ kolumda oluyor. Özellikle sabahları uyandığımda sağ kolda ağrı, uyuşukluk oluyor sağ elde bir şey taşıyamama, güçsüzlük gibi neden olabilir? Hangi bölüme gitmeliyim tşk ederim.

  • admin 28/03/2015 #

   Uyuşukluk ve güçsüzlük gibi şikayetlerde nöroloji uzmanına başvurulabilir.

 19. coşar 01/04/2015 #

  Merhaba öncelikle bizleri aydınlatıp yönlendirdiğiniz için teşekkürler benim sağ omzumda şiddetli ağrı var sağ kolumu kaldıramıyorum gece yatınca kolumu koyacak yer bulamıyorum hangi doktora gitmeliyim? Herhangi çarpma söz konusu değil teşekkürler.

  • admin 02/04/2015 #

   Sayın Coşarönce bir ortopedi ve travmatoloji uzmanı ile görüşebilirsiniz.

 20. fatih 11/04/2015 #

  Bayanlarda sol kol dirsekten parmaklara kadar kemik neden ağrır hangi bölüme gitmemiş gerekir tşkl.

  • admin 18/04/2015 #

   Fatih Bey kol ağrısı için öncelikle bir ortopedi uzmanından randevu alınabilir.

 21. hayel yıldızım 18/04/2015 #

  Slm benim sol kolum sürekli aşırı şiş ve boynumda düzleşme var kalbim ağrıdığı için doktora gittim ama boynumda düzleşme olduğu söylendi. Kalbim devamlı ağrıyor boynum kolum ellim devamlı şiş ve çok şiddetli ağrı çekiyorum. Egzersiz verdi doktorum ama ilaç ve egzersizle geçmiyor ne yapmalıyım ve sadece boynumdaki düzleşmeden mi yoksa damarlarımda da sorun olabilir mi cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden tşklr.

  • admin 18/04/2015 #

   haeyl Hanım muayenesiz bu tür soruları cevaplamak ne yazık ki mümkün olmuyor. Siz de zaten doktora başvurmuşsunuz. Lütfen aklınızdaki soruları doktora da danışın, emin olamıyorsanız başka bir doktor görüşü de alabilirsiniz. geçmiş olsun.

 22. süleyman 29/05/2015 #

  Merhaba benim siz değerli insanlara sormak istediğim birkaç şey var. Öncelikle ben sürekli tepsi taşımaktayım genellikle tepsinin ağırlığı fazla olduğundan çok fazla olmasa da ağrı oluyor belimde omuzdan kolumun hizası yanı kolumun oynak yerinin ağrısı bazen çok oluyor sürekli ağırlığın gün boyu kolumda olmasından dolayı herhangi bir problem olur mu doktora gözükmeli miyim?

  • admin 06/06/2015 #

   Süleyman Bey doktora görünün, size çeşitli egzersizler verebilir ve ağrıyı ya da işinizden dolayı çıkabilecek sorunları önleme konusunda yöntemler de önerebilir.

 23. tuce 31/05/2015 #

  Merhaba. Sol kolum dirsek hizasına kadar ani sıkı sarmalarla ağrı oluşuyor yaklaşık 3 yıldır var. Ara ara oluyordu ama ilk zamanlarda ve son bir aydır çok oluyor. Fizik bölümüne gitmem söylendi 3 yıl önce gittiğimde sol omuza yakın sıvı toplanması olduğunu boyun fıtığı başlangıcı 2 3 kemiğin birbirine yakın olduğunu söyledi dr. Zamanım olmadığı için başka dr çıkamadım. Bende bir de kalp romatizması ve yetmezliği ritim bozukluğu var acaba kalp mi etkiliyor çünkü bazen elimdeki şey düşüyor ya da kasılıyor. Hangi bölüme çıkmalıyım ve sorun nedir tsk.ler.

  • admin 06/06/2015 #

   Tuce Hanım sorun size daha önce söylendiği gibi boyun-omuz bölgesiyle ilgili olabilir, fizik ya da beyin ve sinir cerrahisi bölümlerine başvurabilirsiniz.

 24. sare Dağdelen 08/07/2015 #

  Merhaba benım sağ kolumda sürekli yorgunluk oluyor mesela kabak patlıcan oydugumda kolum anında düşüyor ve kolumda titreme şişlik oluşuyor

  • Cihan Ayhan 28/12/2015 #

   Merhaba Sare Dağdelen, aynı şikayet bende de var. Yani sadece sağ kol ve sadece dirsekten yorgunluk. Üstelik bugünlerde sağ dizimde de var aynı şey, sen sorunun nedenini veya çözümünü buldun mu? Yanıtlarsan sevinirim, teşekkür ederim.

 25. filiz 27/07/2015 #

  Merhaba, sağ kolumda kürek kemiğimden başlayıp bileğime kadar inen bir ağrı var dirsek altından itibaren sanki kemiğim sopa ile vurulmuş gibi acıyor. Boynumda 4 tane fıtık var fıtığın bu ağrı ile ilgisi var mıdır? Aynı şekilde sağ leğen kemiğimde çok ağrı var kırık gibi sanki nereye gideyim hangi bölüm anlar? Teşekkürler.

  • admin 04/08/2015 #

   Filiz Hanım boyun fıtığı kol ağrılarından sorumlu olabilir, kalça ağrısı için de bir fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanına görünebilirsiniz.

 26. Emre 27/07/2015 #

  Merhaba 20 yaşındayım arada sırada oluyor sol kolumun bilek ve dirsek arasında ağrı olmaktadır.

 27. bektas 03/08/2015 #

  Slm İyi Günler sağ kolumda anlamsız şekilde dirsekten parmak ucuna doğru ağrı diyemeyeceğim şekilde sancı yapan çok nadir şekilde parmağıma uyuşukluk hissi veren bir sancım var hangi branş doktoruna gitmeliyim saygılarımla kolay gelsin.

 28. meşal nevai 12/10/2015 #

  Merhaba benim sol kolum ve göğsümün ortası ağrıyor, kolumun damarları ağrıyor bu aniden çıktı.

 29. AYNUR T. 08/12/2015 #

  Merhabalar; sol kolumda omuz ile dirsek arasında tek noktada şiddetli ağrım var uzun zamandır. Kolunu geri attığımda mesela ceket giymek için, sanki kemiğime bıçak saplanıyor gibi bir ağrı oluşuyor. Nefesimi kesiyor. Bazen uyurken hafif bir harekette bile uyandırıyor. Kalp rahatsızlığım olduğu için kardiyolojiye gittim. EKG çekildi. Ancak sorun yok deyip yolladılar. Yaşam kalitemi ciddi anlamda etkiliyor. Ne yapmalıyım. Teşekkürler.

 30. ercan 10/12/2015 #

  25 yaşındayım yaklaşık 1 yıldır ara ara sol kolumdan enseme doğru ağrılar ve bununla beraber halsizlik oluyor acaba durum ciddi mi doktora gitmeli miyim?

 31. Kadriye 17/02/2016 #

  Merhaba. Yaklaşık 3 aydır 2 kolum da dirsekten başlayan sanki kemiğimi oyuyorlarmış gibi hiç bir şekilde geçmeyen ağrı kesiciler de fayda etmediği ağrılarım var. Birkaç kiloluk bir şeyi kaldırmak bile sanki kolumun canı kesiliyor gibi kaldıramıyorum mesela çaydanlık kaldırmak bile zulüm oluyor. Gece ve gündüz 3 aydır hiç kesilmeden ağrıyor.doktora gittim önce ortopedi uzmanına sonra beyin cerrahiye emar çekildi bel ve boyun fıtığı başlangıç seviyesinde var ama bu tür ağrıyı bunlar yapmaz dediler. Belki tenisçi dirseği olabilirmiş ne olur bu ağrılar için bir çare.

 32. Alper Şahin 26/10/2016 #

  Merhabalar admin benim sorum şu ; sağ omuzumdan başlayan ve sağ kolumda da devam eden bi ağrı var ve 10 yıl önce aynı koldan lif kopmuştu kolum 15 gün (atel) alçıda kalmıştı tekrar kopmuş olabilirmi ? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 33. Gülcan 16/11/2016 #

  Kollarımda ve bacaklarımda ağrılar oluyo sürekli güç kaybı cok çabuk yoruluyorum ve ağrımaya başlıyo nereye gitmem gerek yardımcı olurmusunuz cok huzursuz ediyo ağrılar teşekkürle simdiden

 34. Nurgül 07/04/2017 #

  Slm benim sol kolum 5-6 aydır ağrıyor omuzum ve dirseğim arasında bir ağrı sürekli var .. sabah kalktığımda uyuşuk bir halde oluyor sonra biraz açılıyor ama ağrıyı hep hissediyorum kolumu kaldırırken yada sarılır gibi yaparken daha çok ağrıyor hangi Dr gitmeliyim acaba

 35. Abide 07/05/2017 #

  Merhaba benim yasim 32 çocukluğumda beri kolarim ve bacaklarim da gucsuzluk ve agri var omurilik de agri. Sizi icindeyim cabuk yoruluyom gitmedigim doktor kalmadi ama hic biri teşhis koyamadi küçüklüğün de atesli bir hastalik geçirmiş sin diyolar çalışmıyorum hayatim cok zor geciyo nasil olacagini bilmoyorum siz bana yardimci olsaniz

 36. Ebru 06/06/2017 #

  Benim bugün birden sağ kolum ağrımaya başladı omuzdan boyun ve parmak uçlarıma kadar inen bir ağrı birden sızı şeklinde giriyor ve kolumun dermanını kesiyor aniden özellikle kolumu kaldırırken daha çok oluyor sebebi ne olabilir tşk ederim

 37. Zeyn 15/08/2017 #

  Kollarım çok ağrıyor bazen zor oynatıyor um hissizlik oluşuyor napmam lazım

Bir Cevap Yazın


Önemli Not: Nedenolur.net, yorumlar bölümünde sorulan sorular için danışmanlık hizmeti vermez ve sorular doktorlara ulaştırılmaz. Okuyucuların sordukları sorulara verilecek cevaplar tamamen diğer okuyucuların gönüllülük esasına dayanmaktadır. Yorum kısmı hastalıklarla ilgili diğer ziyaretçilerin deneyimlerini paylaşması amacıyla açık tutulmaktadır. Kişisel sorulara site yöneticileri cevap vermeyeceklerdir.