Böbrek Ağrısı Neden Olur?

Fazla spor yaptığımız için bacağımız ağrıdığında ya da zengin bir sofradan mide ağrısıyla kalktığımızda, bu ağrıların geçici olduğunu bilerek görmezden geldiğimiz olur. Oysa söz konusu böbrekler olduğunda, ağrının ciddi bir soruna işaret etme ihtimali yüksektir.

Böbrek ağrısı, enfeksiyon ya da böbrekleri etkileyen başka bir rahatsızlığın habercisi olabilir. O yüzden böbrek ağrısını önemsememek olmaz. Sıklıkla bel ağrıları ile böbrek ağrısı birbirine karıştırılır. Pek çok kişi, böbreklerin aslında sandıklarından epey yukarıda, alt kaburgaların hemen altında ve karnımızın arkasında yer aldığını öğrenince şaşırır.

Bir ağrının böbrek ağrısı olup olmadığını hemen belirlemek zor olabilir. Ağrının böbreklerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için diğer belirtilere de dikkat etmek gerekir. Böbrek ağrısı çoğu zaman sırtın tek yanında, kaburgaların bittiği yerde, ateş, halsizlik ve çeşitli idrar semptomlarıyla birlikte görülür. Ağrı hareketle birlikte veya belli bir pozisyonda dururken azalabilir. Böbreklerle ilgili sorun yaşandığında, bu durum genellikle  kendini belli eder, kendimizi hasta hisseder, bir terslik olduğundan şüpheleniriz.

İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar yolu enfeksiyonu, üriner sistemde herhangi bir yerde (böbrekler, sidik yolları veya mesanede) görülebilir. Kadınlar erkeklere göre daha yüksek oranda risk altındadır. Sadece mesaneyle sınırlı olan bir enfeksiyon can sıkıcı ve ağrılı olabilir ancak enfeksiyon böbreklere sıçrarsa çok daha ciddi sonuçlar doğurabilir.

Böbrek Enfeksiyonu (Piyelonefrit)

Böbrek enfeksiyonu genellikle mesanede veya idrar yolunda başlayıp, böbreklere yürüyen, özel bir tür idrar yolu enfeksiyonudur. Tedavi edildiğinde böbrek enfeksiyonu tehlikeli değildir. Ancak tedavi edilmezse, böbreklerde kalıcı hasara neden olabilir ya da bakteriler kan dolaşımına yayılarak hayati tehlike oluşturabilir. Tedavi için antibiyotik kullanılır ve bazı durumlarda hastaneye yatmak gerekebilir. Böbrek enfeksiyonu meydana geldikten kısa bir süre sonra, birkaç saat içerisinde belirtileri de görülmeye başlar. Kişi sırtta, yan tarafta bir ağrıyla birlikte, ateşinin çıktığını, ürperdiğini, hastalandığını hisseder.


Enfeksiyona yol açan bakterilerin ilerlediği idrar yolu kadınlarda daha kısa olduğu için, böbrek enfeksiyonu kadınlarda daha sık görülür. Genital temizliğe önem vermek ve bol su içmek, bu tip enfeksiyonları önlemek için alınabilecek tedbirler arasındadır.

Böbrek Taşı

Böbrek taşı yüzünden çekilen o şiddetli ağrıların kaynağı aslında böbrekler değildir. Taşlar böbreklerde durduğu sürece bir ağrıya neden olmaz ancak böbrekten çıkıp harekete geçtiklerinde ağrılar başlar. Böbrek taşı idrar kesesine doğru, idrar yolunda ilerlemeye başladığında keskin ve yoğun ağrılara neden olur.

Böbrek taşının neden olduğu ağrılar oldukça şiddetli olabilir. Ağrı sürekli değildir, ara ara gelir ve ağrısı olan kişi yerinde duramaz. Bazen bulantı ve kusmaya neden olacak kadar güçlü hissedilen ağrılardır bunlar.

Damar Sertleşmesi (Arteriyoskleroz)

Sağlıklı atardamarlar esnektir ve kalpten diğer organlara oksijen ve gerekli besinleri taşırlar. Ancak zaman içerisinde damar duvarları kalınlaşıp esnekliğini yitirir ve daralır. Damar sertleşmesi bir kalp hastalığı olarak bilinse de vücudun herhangi bir yerindeki atardamarlar etkilenebilir. Damar sertleşmesinden böbrek damarları etkilenmişse, bu durumda böbreklere yeterince kan akışı olmaz ve bu da ağrıyla birlikte çeşitli böbrek hastalıklarına neden olabilir. Böbrek damarlarının tıkanması yüksek tansiyona neden olur. Ne yazık ki yüksek tansiyon çok sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır ve çoğu kez, tıkanıklık ileri seviyelere gelene dek, tansiyon ve böbrek bağlantısı kurulamaz.

Polikistik Böbrek Hastalığı

Polikistik böbrek hastalığında böbreklerde kist kümeleri oluşur. Kalıtsal bir hastalıktır. Bu kistler kanser riski taşımayan, su benzeri bir sıvıyla dolu keselerdir. En çok böbrekler etkilense de bu hastalık böbreklerle sınırlı değildir. Karaciğerde veya diğer organlarda da kist oluşabilir. Hastalığın en yaygın komplikasyonlarından biri yüksek tansiyondur. Hastalıktan kaynaklanabilecek bir diğer büyük sorun ise böbrek yetmezliğidir. Bu hastalıkta, kişiler uzun yıllar hiçbir belirti olmadan hastalıktan habersiz yaşamlarına devam edebilir. İlk belirtiler ileriki yaşlarda ortaya çıkabilir.

Polikistik böbrek hastalığında ağrı, künt ağrı denilen, sürekli ama orta şiddette bir ağrıdır.

At Nalı Böbrek

Normalde iki ayrı böbreğimiz olmasına karşın bazı kişilerde doğuştan, iki böbreğin at nalı oluşturacak şekilde birleşik olduğuna rastlanabilir. Bu durum bazen hiçbir soruna neden olmaz ve hatta bu nedenle, at nalı böbreğe sahip olduğunu çok sonra öğrenenler vardır. Bazı kişilerde ise tıkanıklık ve ağrılar ortaya çıkar. Böbreklerin birleşik olması nedeniyle idrar tüpleri ve idrar geçişi ile ilgili sorunlar meydana gelir.

Böbrek Ağrılarına Yol Açabilecek Diğer Nedenler

 • Böbrekte Kanama
 • Hidronefroz (Böbrek Büyümesi)
 • Böbrek Kanseri

Sağlıklı Böbrekler İçin Yapılması Gerekenler

 • Bol bol sıvı tüketmek ve özellikle de su içmek, böbreklerin sağlıklı olması için gereklidir.
 • Beslenmenizde tuzlu, hazır gıdalardan kaçınıp bolca sebze, meyve ve tam tahıllı gıdalar tüketmeniz yararlı olur.
 • Düzenli egzersiz yapmak hem böbrekler hem de vücudun genel olarak sağlığı için faydalıdır.
 • Yaşınız ve fiziksel özellikleriniz göz önüne alındığında, size en uygun olan kiloya inmek veya bu kiloyu korumak, böbrek sağlığı açısından önemlidir.
 • Alkol ve sigaradan uzak durun. Alkol ve sigara yoluyla vücuda giren zararlı maddeleri atmak için böbreklerin ekstra çaba sarf etmesi, daha çok yorulması gerekir.
 • Tansiyonunuza dikkat edin. Yüksek tansiyon böbrek sorunlarına neden olabilir.
Kaynaklar


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

, , , ,

Böbrek Ağrısı Neden Olur? İçin 59 Yorum Yapılmış

 1. gursel karabas 28/06/2013 #

  Böbreğimde çok ufak taşlar var, ağrı, halsizlik, yolda yürürken ağrı yapıyor. Doktora gittim kırma sebebi değil, ağrı kesici ve su önerdi ama bunları yapıyorum ağrılardan kurtulamıyorum, nasıl ilaç önerirsiniz, selam.

  • leyla er 19/10/2013 #

   Ben de çok kötüyüm ya ilk kez bugün böyle oldum.

  • Burcu 16/11/2013 #

   Kırdırman gerekiyor, bol bol su. Ayrıca ağrı kesiciyle falan olmaz o iş.

   • kübra 08/03/2014 #

    Olmuyor zaten ağrı kesiciyle falan.

  • zehra sedef 29/03/2016 #

   Benim cok onceden 2 taş cıktı böbreğimde ama benim sadece sag bobregimin ustu agriyo okulda fln hareket edemiyorum gnde 1 lt tuketiyorum ama yinede fayda etmiyor ne yapacagimi bilmiyorum ilac oneren varsa lutfen buraya yazsin

 2. leyla er 19/10/2013 #

  Belim ağrıyor midem bulanıyor, arada başım çok ağrıyor, üşüyorum arada çok ellerim ayaklarım çok üşüyor bana ne oluyor :((

  • şöhret sönmez 12/07/2014 #

   Önce böğrüm sonra kasıklarım ağrıyor ne yapmam gerekiyor ve hangi doktara gözükmem gerkiyor, yardımcı olmanızı diliyorum.

   • admin 18/07/2014 #

    Bir iç hastalıkları uzmanına muayene olabilirsiniz.

   • ceni 03/10/2015 #

    Üroloji.

 3. esma 07/01/2014 #

  Böbreğimde acıma var dokunduğumda, neden olabilir?

  • aydin 11/09/2014 #

   Aynı benim de sadece elimle basınç uygulayınca acı olduğunu hissediyorum ama hiç doktora gitmedim.

  • koksal 03/12/2015 #

   idrar yolları enfeksiyonu ya da böbrek taşı..

 4. özlem 04/02/2014 #

  Ben de bugün doktora gittim ve böbreğimin 2 tarafında da böbrek gazı olduğunu öğrendim. Hiç duyan var mı ben araştırmak için internetten baktım ama hiç bir şey bulamıyorum lütfen bana yardımcı olun.:(

  • rıza 13/07/2014 #

   Böbrek gazı atılması için bol kayısı tüketilmesini önerdiler doktorlarımız çok faydalı gerçekten kuru kayısı.

  • ebru 02/06/2016 #

   Ewet aynı sorun bendede görüldü hatta böbrek doploru gazın fazlalıgından cekilemedi. Bendeki sıkıntı aslında afedersiniz ama genirme hiç olmuyor birde tansiyonum hep yüksek

 5. kübra 08/03/2014 #

  6 aydır çekiyorum böbrek taşım var, ağrısı beni öldürüyor, dayanamıyorum artık yalvarıyorum bana biri bir şey söylesin.

  • gülay 26/03/2014 #

   Merhaba kendinizi sıcak tutun bol bol su iç ve koşu yapın. İnşallah iyi olursun geçmiş olsun..

  • bulent 06/05/2014 #

   Ben de aynıydım ama iğne vurulunca bir şey kalmıyor sonra etkisi geçince yine başlıyor, belli bir süre ağrını kesiyor iğne vurulunca, dünyaya yeni gelmiş gibi ağrın kalmıyor, dikloren buskopan karıştırıp vuruyorlar.

  • hatice 02/07/2014 #

   Dayanabileceğin sıcaklıkta bir su ayarla ve içine otur. Ağrının hafiflediğini göreceksin.

  • müberra 21/02/2015 #

   Avokado yaprağı suyu için, arpa kaynatıp suyunu için ve en önemlisi bol su, ben düşürdüm çok şükür.

  • Ramazan 30/05/2016 #

   Lazerle kirdir kardesim ben kirdirdim cok iyiyim kac senedir

  • musa 11/01/2017 #

   Avokado yaprağını kaynatıp içmeyi dene ben düşürdüm…

 6. ferhat 13/03/2014 #

  Sağ tarafımda böbreklerim ağrıyor, idrar sık 1 ay önce cok ağrıdı, tepindirdi, serum iğnelerle durduruldu. Tahliller ve ultrason röntgende bir şey çıkmamıştı. Kum mu taş mı ya da enfeksiyon mu neydi anlaşılmadı. Tekrar olur diye korkuyorum.

  • kenan 17/05/2014 #

   Bende de oldu üç gün önce. Tepindirdi aynen dediğin gibi Bülent Bey. Bende üç gündür ağrı yok ama ben de korkuyorum. Bende de tahlilde basit bir rahatsızlık dediler ancak röntgen ve ultrasonda bir şey çıkmadı. Tekrar gelmesinden çok korkuyorum o ağrının.

 7. omer 12/04/2014 #

  Ben de bugün sol tarafımda ağrı ile uyandım. Ayrıca terleme ve idrarımı yaptıktan sonra yanma hissetim, ne yapmalıyım, hangi bölüm doktoruna gitmem gerek?

  • admin 16/04/2014 #

   Ömer Bey ilk olarak bir üroloji uzmanına başvurabilirsiniz.

  • niyazi gümüş 11/01/2016 #

   Üroloji büyük ihtimalle taşınız var.

  • ayşe 01/11/2016 #

   geçmiş olsun öncelikle zamanında aynı sorunları bende aynen yaşadım U.Ü nefroloji bölümüne gittim şimdi nefroloji ile üroloji aynı bölüm ağrının sebebi taş kum veya enfeksiyon olabilir.Terleme ise dayanamadığın bu ağrıdan dolayı yanmalarında enfeksiyonda olabilir taş veya kum da döküyor olabilirsin bunun kolay bir yolu var anlaman için şeffaf bir bardak al idrarını yap bardağın dibinde siyah veya kahverengi tanecikler olursa kum veya taş döküyorsun .Bunu bana ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’nden nefroloji doktoru önerdi. ama herkesin doktor kontrolünde yapmasını tavsiye ederim Çok şükür ben düşürdüm son anda yoksa ameliyata alınacaktım bol bol ıhlamur içtim maydanoz kaynattım soğan suyu pyoseptyl(antibiyotik) bunlar sayesinde düşürdüm.

 8. serkan 12/06/2014 #

  Bende de taş var arkadaşlar ve iki senedir ameliyat oluyorum. İlkinde kırdırdım ikincisinde açık ameliyat oldum çünkü idrar yolunu tıkadığı için böbrekte şişme olmuş mecbur ameliyat oldum. Kısaca bir üroloji doktoruna gidin ve tam detaylı bir tahlil yaptırın bazen sadece bir röntgende çıkmayabilir, idrar tahlili kan tahlili röntgen ultrason filan çektirmeniz gerekebilir. Şişme yaparsa Allah muhafaza böbreğiniz elden gidebilir. En son 18 adet taş çıktı bende.

 9. Fuat 04/11/2014 #

  Arkadaşlar ufak çaplı ve orta şiddetli böbrek taşı, kum, idrar yolları enfeksiyonlarında maydanoz suyu çok etkilidir. Özellikle sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı maydanozu 1 bardak su ile 1-2 dakika kaynatın ve 5-10 dk demlenmesini bekleyin. Bu karışımı yavaş yavaş için. Bunu her sabah 1 hafta kadar deneyin mutlaka faydasını göreceksiniz. Gün içerisinde bol sıvı tüketin ve idrarınızı uzun süre tutmayın. Tuzlu yiyeceklerden sakının.

 10. tuba sezen 19/02/2015 #

  Merhaba ben Tuba. Kendim için yazmıyorum. Ananemin böbrekleri ağrıyor, idrar yollarında da yanma var. Bundan 3 sene önce dr gitti her şey yapıldı ama bir şey yok dediler. Şimdi tekrar ortaya çıktı. Ne yapabilirim ve hangi doktora gidebilirim?

  • admin 19/02/2015 #

   Tuba Hanım 3 yıl oldukça uzun bir süre, üroloji ya da nefroloji uzmanı bir doktorlar görüşebilirsiniz.

 11. mete 11/05/2015 #

  Allah yar ve yardimciniz olsun o sancilari ben cektim bilirim ameliyattan sakin korkmayin bikerede olun ve kurtulun. Kapalı ameliyat tavsiyemdir.

 12. ömer 17/06/2015 #

  Pazar günü havuzdaydım pazartesi böbrek ağrısıyla uyandım ve bugün 3. gün ve halen ağrıyor özellikle gece daha etkili ağrı yapıyor. Acaba havuzda mı üşüttüm ya da başka bir şeyden mi oldu bunun nedeni nedir bilen var mı???

 13. fatma 19/06/2015 #

  Benim her iki böbreğim de sürekli bazen hafif bazen şiddetli ağrılarım oluyor baskı yapınca hafifliyor oruçlu olduğum günler çok ağrıyor 2 yıldır yüksek tansiyonum var ne yapmam gerekiyor?

  • admin 28/06/2015 #

   Fatma Hanım böbrek ihmale gelmez. Oruçlu olduğunuzda susuz kalmanız işleri iyice zorlaştırıyor olabilir, lütfen hemen bir doktora görünün.

  • vlkn 26/07/2015 #

   Merhaba ayni sorunlardan mustaribiz. Bende tansiyon tedavisi başladıktan bir sene sonra gece uyandıran ve sızlatan böbrek ağrılarıyla tanıştım. Tahliller temiz çıkıyor siz nasıl bir yol izlediniz?

 14. taş 22/06/2015 #

  Böbrek taşı olanlara tavsiyem. Ağrı başladığı zaman bir leğene sıcak su (bayağı sıcak olsun) doldurarak içine oturmanız. Dayanabildiğiniz kadar içinde kalın. Dayanma gücünüz bittiği zaman çıkıp bir süre bekleyip tekrar oturun. Bunun ben faydasını gördüm. İki defa taşı böyle düşürdüm. Tabi bu durum taşların boyutu ile ilgilide olabilir. Ama denemekten zarar gelmez. Zaten taş ağrısı başladığı zaman oturduğun sıcak su sana pek de dokunmuyor o ağrının yanında…

 15. tugba 27/06/2015 #

  Merhaba benim 3 aydır idrara çıkma problemi var sürekli idrarım varmış hissi var ve yanma hissediyorum hem böbreklerimde hem de mesanemde. Sürekli sıkışma hissim var. Doktora gideceğim en kısa zamanda ama çok korkuyorum küçükken ben de idrar yolu problemi vardı kronikleşmesinden çok korkuyorum açıkçası.

 16. omer 30/06/2015 #

  Sol ya da sağ arka taraftaki ağrılar böbrek taşı sebebiyle olur çözümü bol su ve her öğünden önce aç karnına bir tutam maydanoz yemekten geçer zira böbrekleri temizleme özelliğine sahiptir.

 17. armi 04/08/2015 #

  Böbreklerim çok ağrıyor halsizlik bulantı baş dönmesi yerimden kalkamıyorum daha çok ağrım oluyor çok şiddetli idrarım varmış gibi oluyorum ama yok çok sık tuvalete çıkıyorum yanma oluyor ya çok kötüyüm dayanamıyorum artık offffff.

 18. Sümeyye 09/08/2015 #

  Ben de daha önceden, böbrek tası görüldü ve tas kırma yöntemiyle geçti rahatsızlığım. Fakat yaklaşık bir haftadır o böbreğim ağrıyor ve gittikçe daha fazla oluyor sızısı. Bilemiyorum. Dua edin😔

 19. songül 03/09/2015 #

  Arkadaşlar ben sezeryanla doğum yaptım doğumdan 5 gün sonra rahatsızlandım sol tarafımda dayanılmaz ağrı oldu doktora gittim idrar yolunda iltihap var dedi aradan 1 hafta geçti benim ellerim ayaklarım ve vücudum şişti. Ateşim düşmedi tansiyonum 18 oldu tekrar gittim doktora ve yapılan testler sonucunda böbreklerde serum çıktı. İkisinde de ve 18 gün hastanede yatım bana diren takarak içerideki serumu boşalttılar ama bütün yapılan tahlillerde serumun nereden ve neden geldiğini bulamadılar.

 20. ozge 01/10/2015 #

  Bende bu sabah sol arka tarafımda ağrıyla uyandım ve idrarım da kırmızı gibiydi. Yorumları okuduğumdan beri bol su içiyorum, bugünlerde susuz kalmış olabilirim sanırım. Yarına kadar geçmezse ben de doktora gitmeyi düşünüyorum. Yazan herkese çok teşekkürler ..

 21. merve 16/01/2016 #

  Merhaba, bir yıldır aralıklarla özellikle susuz kaldığımda sağ böbreğim ağrıyor doktora gittiğim zaman hiç bir şey çıkmadı böbrek ağrısı olmayabileceğini söyledi ama sağ kaburgamın altında iç kısım ağrıyor annemde böbrek taşı geçmişi var ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

 22. Nimet 10/03/2016 #

  23 haftalık hamileyim. Sağ böbrekte 16 mm genişlik var. Çok ciddi sancı krizlerim var hiç bir doktor bir sey yapmıyor. Doğuma kadar cekeceksin diyor. Ben hayatım böyle bir ağrı görmedim. Hareket edemiyorum çok ciddi boyutta ağrılar cekiyorum. Doktorlar derdimi anlamıyor yapılacak bir sey diyor. Allah aşkına yok mu bir çaresi?

 23. zehra sedef 29/03/2016 #

  Benimde agriyo hatta aynisi kas gevsetici icicem bi olumlu etki gorursem sana soylicem

 24. faruk 17/06/2016 #

  En etkili çözüm sicak su dolu bir küvet. Ben yillarca cektim bu illeti. Ramazanda susuz kaldi agrilar yine basladi. Benim atnali böbrek ikisi yapisik birinde agri olsa diger tarafta bile agrisi var. Allah yardimciniz olsun zor hastalik.

  • derya 17/08/2016 #

   Sicak sicak su sicak su torbasi eğer enfeksiyon varsa enfeksiyonu artiriyor ve agrilar dayanılmaz oluyor. Tecrübeyle sabit. O yüzden idrar tahlili yaptirip enfeksiyon olmadigi kesinlesmeden sicak önerilmez.

 25. Esra 12/07/2016 #

  Benim bobreklerimde 1 senedir ağrı var ve suan bile agriyo acilde kum var dediler doktora göründüm hiç bişey çıkmadı ultrason ve rontgendede yok ama hala agrim var

 26. ömer faruk 31/07/2016 #

  Benimde böbrekleim sabah uyarınca çok şiddetli bir şekilde ağrıyor daha önceden baktırdim bişey çıkmadı napmamlazim özellikle uyaninca ağrı oluyor

 27. ZELİHA 13/08/2016 #

  Ben böbrek taşı ameliyatı oldum iki senedir ağrı və ateşten kurtulamadım ameliyatım iltihap kaptı bir hafta yattım tedavi gördüm şimdi yine ateş. Ağrı var niye anlamadım yine iltihapmi yoksa taşmi diye korkuyorum inşaallah taş değildir bilen varsa cevap versin nolur

 28. kubra 09/09/2016 #

  Merhaba yaklaşık bir haftadır iki bobregimde agri var ve gözlerimin kanlandığını farkettim. Böyle bi durumla karşılaşan var mi arkadaşlar. Özellikle sabahları ağrım çok oluyor. Şimdiden teşekkür ederim

 29. EDA 07/10/2016 #

  Ya öleceğim . 3 gündür böbrek ağrım var . Kısaca anlatayım ben doğuştan gelen bir şey. Doğuştan tek böbrekliyim oda mesane komşuluğında yani pelvik beya ektopikte deniyor . Bel boşluğum dan kasıklarıma kadar ağrım var aynı zamanda bacaklarımda hiç birşey yiyip içemiyorum ve çok sık tuvalete gidiyorum ne yapmalıyım öncedende protein kaçağı vardı .

 30. Derya 08/11/2016 #

  Kızım bir böbreginde genişlemw vardı ve gecen ay ögrendikki sol böbregi isfas etmiş 20 gün sonra ameliyatı var böbreini alacaklar ama iki gündür agrım var giyor sebebi ne olabilir

 31. Mustafa dogan 09/11/2016 #

  Arkadaslar size tavsiyem yarım çay bardağı zeytin yağı ve yarım limon sabahları aç karnına 1 hafta için hicbiseyiniz kalmicak

 32. kubilay 29/11/2016 #

  2 kere endoskobik yöntemle 2 şer yıl arayla taş aldırdım. Ve bundan yaklaşık 1 ay öncede şiddetli ağrılar çekerek taş düşürdüm. Taşın analizini mta yaptırdım. sonucları doktora gösterdiğimde yiyecek icecekle çok alakası olmadığı, vücudumun kalsiyum salınımı çok yaptığı ifade etti. Fakat şu sıralar sağ arka böbrek tarafımda ağrılarım oluyor, özellikle geceleri bir çok kez uyanıyorum. Ama dikkatimi çeken şu ki ağrı olduğunda 1 bardak su içince yaklasık 5 -10 dk sonra ağrım hemen kesiliyor. yeterince su içmeye de çalışıyorum, hayatımı mahvetti bu ağrılar 🙁 yine taş kum mu var yoksa başka bir böbrek rahatsızlığımı.

 33. Öznur koç 22/08/2017 #

  Bende bir haftadır ağrının tam olarak neremde olduğunu kestiremiyorum midem ağrıyor sol kasigim ağrıyor hiç bişey yiyip içermez oldum tek iyi gelen biberiye çayı ağrı kesiciler bile agrim geçiriyor halsizlikte var cigerlerimde mi bi sorun var bilemiyorum ama gece bile agridan uyuyamiyorum lütfen yardımcı olun ne olur cokkotuyum admin cevap yazarsaniz sevinirim neyim var korkuyorum lütfen bi care

Bir Cevap Yazın


Önemli Not: Nedenolur.net, yorumlar bölümünde sorulan sorular için danışmanlık hizmeti vermez ve sorular doktorlara ulaştırılmaz. Okuyucuların sordukları sorulara verilecek cevaplar tamamen diğer okuyucuların gönüllülük esasına dayanmaktadır. Yorum kısmı hastalıklarla ilgili diğer ziyaretçilerin deneyimlerini paylaşması amacıyla açık tutulmaktadır. Kişisel sorulara site yöneticileri cevap vermeyeceklerdir.